Diagnostyka observ 520x

observe

Ultra nowoczesna diagnostyka - pięć poziomów analizy skóry

Urządzenie diagnostyczne Observ 520x to najnowocześniejsza metoda diagnostyki skóry, pozwalająca na dopasowanie terapii estetycznej i kosmetologicznej do potrzeb skóry Pacjenta.  Przewaga Observ nad innymi rozwiązaniami polega na zastosowaniu aż 5 różnych trybów analizy skóry.

1. Tryb bazowy, oparty na świetle dziennym. Analiza wizualna wykorzystująca światło dzienne pozwala osobie przeprowadzającej zabieg na dokładną ocenę tekstury skóry, jej pigmentację i widoczną strukturę naczyniową. Ocena wizualna odbywa się w wyizolowanym środowisku, gdzie obserwacji medycznej nie rozpraszają inne źródła światła, przez co jest ona wiarygodna i może stanowić podstawę do dalszego badania.

2. Tryb polaryzacji równoległej. Tryb polaryzacji równoległej umożliwia lepszą ocenę zmian w strukturze skóry: głębokość zmarszczek, teksturę i głębokość blizn potrądzikowych.  W tym trybie doskonale widoczne są również  problemy skórne związane z otwarciem i rozszerzeniem porów: zaskórniki niewidoczne gołym okiem, które dotychczas wyczuwalne były tylko przez dotyk, stają się możliwe do zlokalizowania i oceny.  

3. Polaryzacja krzyżowa. W obrazie polaryzacji krzyżowej zabiegowiec zyskuje możliwość precyzyjnej diagnozy skóry pod kątem stanów zapalnych i zmian naczyniowych. To tryb szczególnie przydatny podczas diagnozy Pacjentów ze zmianami naczyniowymi: teleangiektazjami, rumieniem czy trądzikiem różowatym, bardzo popularnym wśród kobiet po ukończeniu 40 roku życia. Polaryzacja krzyżowa ujawnia również stany zapalne na skórze Pacjenta.

4. Prawdziwe UV. Tryb oświetlenia korzystający z fal UV jest przeznaczony do diagnostyki zmian fotostarzeniowych skóry. Ujawnia miejsca przesuszenia, nieprawidłowego stosowania filtrów, czy niedokładnie zmywanego makijażu. W oświetleniu UV doskonale widoczne stają się zmiany złuszczeniowe na skórze, ale też przebarwienia, pierzchnięcie warg czy pojawiające się pierwsze zmarszczki. 

5. Lampa Wooda. Ten tryb analizy ma za zadanie wykrycie niektórych niespecyficznych zmian skórnych, które w oświetleniu lampą Wooda wykazują właściwości fluorescencyjne. Nalezą do nich przede wszystkim zmiany grzybicze, przetłuszczenie i przesuszenie skóry. Doskonale widoczna w tym trybie jest również głębokość zmian przebarwieniowych, co pozwala na dobór odpowiedniej terapii do zmian.

Zaplanuj terapię, poznaj potrzeby Twojej skóry

Diagnostyka Obesrv 520x to nie tylko znakomite narzędzie w rękach kosmetologa czy lekarza medycyny estetycznej. To również narzędzie, które pozwala Pacjentowi aktywnie uczestniczyć w konstruowaniu planu terapeutycznego i kontrolowaniu jego przebiegu. 

Precyzyjna dokumentacja zdjęciowa, każdorazowo wykonywana w identycznych warunkach oświetleniowych pozwala zrozumieć i zobaczyć, na czym rzeczywiście polega problem skórny, z jakim boryka się Pacjent, a także, jakie zmiany zachodzą w skórze podczas kolejnych etapów terapii.  To szczególnie ważne podczas zabiegów, profilaktycznych, rewitalizujących i regenerujących oraz wspomagających przebudowę skóry. 

Bardzo często podczas tego rodzaju terapii Pacjent nie widzi gołym okiem pierwszych zmian, bądź sam niedokładnie definiuje defekt, z jakim przyszło mu się zmierzyć.

Diagnostyka Observ pozwala Pacjentowi na zrozumienie i obserwację na bieżąco kolejnych efektów terapii, daje mu poczucie kontroli nad procesem zabiegowym. A to z kolei stanowi doskonałą podwalinę do budowania relacji opartej na zaufaniu i wiedzy pomiędzy kosmetologiem bądź lekarzem a Pacjentem. 

Diagnostyka - klucz do rewelacyjnych efektów

Observ 520 to nowość na rynku. Jednak już od pierwszych miesięcy komputerowa analiza skór zdobywa popularność nie tylko wśród zabiegowców, ale też wśród Pacjentów. W Klinice Ideal rekomendujemy rozpoczynanie każdej terapii zabiegowej na twarz diagnostyką Observ. 

Procedura analityki Observ nie wymaga żadnego przygotowania, jednak rekomendujemy aby w dniu konsultacji nie wykonywać makijażu. Przed przystąpieniem do analizy zabiegowiec przeprowadzi tak czy inaczej gruntowny demakijaż i odtłuszczanie, jednak lepiej, aby tego dnia skóra była wolna od kosmetyków.  Po oczyszczeniu skóry , głowa Pacjenta jest „pozycjonowana” w kopule urządzenia i rozpoczyna się właściwa analiza. Twarz jest podtrzymywana specjalnym systemem ograniczników ruchu i co kilka minut przestawiana do innego położenia, co umożliwia wykonanie precyzyjnego obrazu.

Efekt diagnozy – zdjęcia wraz z profesjonalnym obrazowaniem zmian są zapisywane w formie elektronicznej. Zabiegowiec po zakończeniu analizy szczegółowo omawia zmiany skórne z Pacjentem i rekomenduje optymalny dobór zabiegów i pielęgnacji domowej. Podczas kolejnych wizyt – wykonywane są zdjęcia do analizy porównawczej, które również omawiane są z Pacjentem dla zobrazowania postępów terapii.

 

CENNIK

analiza komputerowa skóry
Profesjonalne konsultacje
Umów się na bezpłatną konsultację.
Profesjonalne zabiegi
Umów się na bezpłatną konsultację.
Previous
Next