Kriolipoliza to zabieg, który ostatnimi czasy zyskał na popularności. Jest to mało inwazyjna i bezbolesna, charakteryzująca się dużym bezpieczeństwem metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która zapewnia bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o modelowanie sylwetki i zmniejszenie obwodów opracowywanych obszarów. Sprawdź, na czym polega oraz czego możesz oczekiwać już po pierwszym zabiegu!
Spis treści
Kriolipoliza to zabieg modelujący i oddziałujący wyszczuplająco na sylwetkę, którego głównym celem jest usunięcie komórek tłuszczowych zgromadzonych w tkance podskórnej. Aby go przeprowadzić, wykorzystuje się specjalne urządzenie, które jest wyposażone w głowicę – „aplikator zimna”. Metoda ta polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej (kontrolowane schłodzenie do temperatury -8 stopni celcjusza oraz utrzymanie tego stanu przez 70 minut), co prowadzi do jej rozpadu (lipolizy). Tłuszcz pochodzący ze zniszczonych komórek przedostaje się następnie do krwiobiegu, pozostaje metabolizowany przez wątrobę i w konsekwencji – wydalony z organizmu.
Kriolipolizę opracowano z myślą o osobach borykających się z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. To przede wszystkim propozycja dla pacjentów, na których nie działają żadne inne sposoby walki z redukcją tkanki tłuszczowej, takie jak dieta i sport. Metodę tę stosuje się najczęściej na takie obszary jak podbródek, brzuch, ramiona, wewnętrzna i zewnętrzna strona ud, boczki czy bryczesy.
Podobnie jak pozostałe zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej, kriolipoliza nie jest przeznaczona dla każdego. Osoby, które nie powinny z niej korzystać, to m.in.: kobiety w ciąży czy karmiące piersią, osoby cierpiące na choroby nowotworowe, zaawansowaną cukrzycę, aktywne infekcje, epilepsję, choroby krwi, zaburzenia pracy nerek oraz borykające się z miejscowymi stanami zapalnymi czy korzystające z rozrusznika serca. Specjalista w każdym przypadku powinien ocenić, czy kriolipoliza będzie odpowiednią i bezpieczną metodą na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Dlatego tak ważne jest to, by korzystać z usług specjalistów, pracujących w renomowanych klinikach. Tylko w takich miejscach można mieć pewność odpowiednio wykonanego zabiegu jak również najwyższej jakości wykorzystywanych technologii.
Już jeden zabieg kriolipolizy może przynieść naprawdę dobre rezultaty. Należy jednak pamiętać, że pojedyncza wizyta u specjalisty może być niewystarczająca szczególnie w przypadku osób o bardzo „opornej” tkance tłuszczowej. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie serii, która składa się z 1–3 zabiegów.
Jeśli chodzi o efekty po 1 zabiegu, można spodziewać się redukcji tkanki tłuszczowej na poziomie ok. 20–25% w danym obszarze. Sylwetka będzie wyglądała o wiele lepiej – stanie się wymodelowana i atrakcyjniejsza. Osiągnięte rezultaty zależą oczywiście od wyjściowego poziomu tkanki tłuszczowej pacjenta. Warto pamiętać, że pierwsze efekty można zauważyć już po 2–4 tygodniach, natomiast największe zmiany widoczne są po ok. 12 tygodniach. Na szybkość ich pojawienia się, duży wpływ ma przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Warto w tym czasie szczególnie zadbać o nawodnienie organizmu, a także skorzystać z dodatkowych zabiegów drenujących, np. endermologii.
Efekty po wykonaniu zabiegów kriolipolizy zależą od takich czynników jak: indywidualna budowa ciała, ilość tkanki tłuszczowej, styl życia, partia ciała, uwarunkowania genetyczne (predyspozycje do gromadzenia tłuszczu w niektórych częściach ciała), wiek czy ogólny stan zdrowia.
Jeśli chodzi o czas, przez jaki utrzymują się osiągnięte rezultaty, należy zaznaczyć, że tkanka tłuszczowa z miejsca poddanego zabiegowi usunięta jest na stałe. Natomiast osoby, które przytyją, mogą spodziewać się, że po obszar ten ponownie wypełni się tłuszczem, jednak może to nastąpić w sposób nierównomierny i zupełnie inny niż przed zabiegiem. Otóż tłuszczem wypełnią się pozostałe komórki zlokalizowane wokół obszaru pozabiegowego. Co więcej, taki zabieg warto ponawiać co ok. 12 miesięcy. Dzięki temu będzie można utrzymać osiągnięte rezultaty jak najdłużej. Ważna jest ponadto zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.
Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!
Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 6
Na razie brak ocen. Oceń jako pierwsza/y!