Pn 12:00-20:00, Wt — Pt 08:00-20:00 | Sb 09:00-17:00

Mezoterapia igłowa okolicy oczu

Redakcja Ideal 26 października 2023

Skóra okolic oczu jest wyjątkowo delikatna, cienka a do tego pozbawiona gruczołów łojowych. Przez to znacznie szybciej niż pozostałe części twarzy ulega procesowi starzenia się. Warto więc szczególnie zadbać o ten obszar. Dużą popularnością wśród osób, które chcą zyskać młode i świeże spojrzenie, cieszy się mezoterapia igłowa. Efekty, jakie można osiągnąć, dzięki tej metodzie są rewelacyjne. Dowiedz się więcej na temat tego zabiegu.

spis treści

Mezoterapia igłowa pod oczy – co to za zabieg?

Mezoterapia igłowa to niezwykle skuteczny i bezpieczny zabieg, dzięki któremu można poprawić wygląd i kondycję skóry wokół oczu. Metoda ta polega na wykonaniu iniekcji w okolicy poddawanej zabiegowi za pomocą cienkiej igły i strzykawki. Używa się do tego celu preparatów, które są starannie dobierane względem potrzeb skóry danego pacjenta.

Dlatego tak ważne jest to, by wybierać profesjonalne gabinety medycyny estetycznej pracujące na oryginalnych preparatach. Przed przeprowadzeniem zabiegu niezwykle istotna jest konsultacja, która ma za zadanie wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Podczas konsultacji zabiegowiec dokładnie omawia procedurę z pacjentem, a następnie dobiera preparat dedykowany indywidualnym potrzebom skóry i opracowuje plan zabiegowy (liczba zabiegów w serii, odstępy pomiędzy zabiegami).

Mezoterapia igłowa – stosowane preparaty

W zależności od tego, jakie substancje są stosowane podczas zabiegu, mezoterapia igłowa może przynieść różne efekty. Kwas hialuronowy doskonale nawilża skórę, poprawiając jej elastyczność, a tym samym przyczyniając się do wypłycenia i znacznej redukcji zmarszczek. Witamina C to silny antyoksydant, który często wykorzystuje się w walce z przebarwieniami i nierównomiernym kolorytem skóry. Kolagen to natomiast substancja, która ma na celu redukcję zmarszczek oraz ujędrnienie i napięcie skóry, z kolei peptydy wykorzystuje się w mezoterapii ze względu na ich działanie przeciwzmarszczkowe. Koktajle używane do mezoterapii mogą składać się z wielu różnych substancji. Najważniejsze jest to, by składniki były dopasowane do potrzeb pacjenta oraz nie powodowały reakcji alergicznej.

young woman pinching her eye wrinkles with her fingers on a white background

Mezoterapia igłowa – efekty, jakich można spodziewać się po wykonaniu zabiegu

Wiesz już, na czym polega mezoterapia pod oczy. Efekty tego zabiegu są naprawdę szerokie. Wśród nich wyróżnić można m.in.:

Tuż po zabiegu mezoterapii obserwujemy na skórze delikatne zaczerwienienie w miejscach wkłuć oraz niewielkie grudki preparatu, które wchłaniają się w ciągu 1-2 dni. Może być również odczuwalne delikatne swędzenie i rozpieranie podczas podawania preparatu, co jest zupełnie naturalnym zjawiskiem.

Mezoterapia igłowa – ile zabiegów warto wykonać, by efekty były najlepsze?

To, ile zabiegów mezoterapii igłowej warto przeprowadzić, jest zwykle zależne od potrzeb pacjenta, a przede wszystkim stanu okolicy jego oczu. Jeśli mezoterapia ma pomóc w poprawie wyglądu tej partii twarzy, czyli przykładowo zredukować zmarszczki czy rozjaśnić cienie, zwykle zaleca się wykonanie 3 zabiegów, z 2- bądź 4-tygodniowymi przerwami. Czy mezoterapię igłową pod oczy należy powtarzać? Po zakończonej pełnej serii warto wykonać tzw. zabieg przypominający w celu podtrzymania efektów zabiegowych.

Mezoterapia igłowa – komu poleca się ten zabieg?

Mezoterapia igłowa to zabieg dedykowany przede wszystkim osobom, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry okolic oczu. Jeśli w pobliżu dolnych bądź górnych powiek pojawiły się: zmarszczki mimiczne, kurze łapki, opuchlizna czy worki pod oczami, mezoterapia igłowa może pomóc szybko i skutecznie się z nimi rozprawić. Mezoterapia to ponadto dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą usunąć oznaki zmęczenia i stresu, cienie pod oczami czy przywrócić skórze jędrność i elastyczność.

Mezoterapia igłowa – czy boli?

Chcesz zdecydować się na mezoterapię igłową, ale zastanawiasz się, czy boli? To częsta obawa pacjentów, którzy pierwszy raz wybierają się na taki zabieg medycyny estetycznej. Musisz więc wiedzieć, że jest on odczuwalny, szczególnie przez osoby o niskiej tolerancji na ból. Jeśli jednak Twoja odporność na taki dyskomfort plasuje się na standardowym poziomie, z pewnością nie odczujesz go zbyt mocno.

Aby zapewnić komfort pacjentowi, zabiegowiec najczęściej decyduje się na zastosowanie miejscowego znieczulenia w postaci kremu z lidokainą. Dzięki temu cały zabieg będzie zdecydowanie bardziej komfortowy, odbędzie się bezboleśnie i bez strachu.

Mezoterapia okolic oczu – cena

Ile kosztuje mezoterapia okolic oczu? Cena pojedynczego zabiegu jest ściśle uzależniona od zastosowanego preparatu i plasuje się w przedziale 350 – 1000 zł.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu mezoterapii igłowej okolicy oczu, rodzajach stosowanych preparatów jak i cenniku usług, skontaktuj się z IDEAL Beauty Clinic w Warszawie!

Podobne artykuły

Czytaj więcej

Cera naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Często wrażliwa i zaczerwieniona, a nawet swędząca, potrzebuje wzmożonej ochrony przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia. Seria zabiegów pozwala wyeliminować również problem wrastających włosów oraz zapalenia mieszków włosowych. Jak długo utrzymuje się depilacja laserowa? Czy warto z niej korzystać? Odpowiadamy!

Kriolipoliza to zabieg, który ostatnimi czasy zyskał na popularności. Jest to mało inwazyjna i bezbolesna, charakteryzująca się dużym bezpieczeństwem metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która zapewnia bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o modelowanie sylwetki i zmniejszenie obwodów opracowywanych obszarów.