Podkrążone oczy – przyczyny i zabiegi na tę dolegliwość
Podkrążone i opuchnięte oczy są defektem, z którym mierzy się wiele osób. Tak zwany efekt pandy sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Cienie dodają także lat. O czym świadczą podkrążone oczy? W jaki sposób można je zredukować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Spis treści
Co oznaczają podkrążone oczy?
Czy wiesz, że najwrażliwszym fragmentem twarzy są okolice oczu? Skóra w tym miejscu jest cienka i delikatna. Umiejscowiona jest na mięśniu okrężnym oka i nie zawiera podściółki tłuszczowej. Czynniki chorobowe i niezdrowy tryb życia sprawiają, że skóra pod oczami staje się praktycznie przezroczysta, dlatego wydaje się ciemna.
Sińce mają różne przyczyny. Najczęściej są konsekwencją prowadzonego stylu życia. Niewłaściwa dieta, niewystarczająca ilość snu, odwodnienie, regularna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, używki, stres i zmęczenie. To czynniki, które powodują podkrążenie oczu. Worki pod oczami bywają również cechą dziedziczną. Niektóre osoby mają od urodzenia cieńszą skórę, która uwidacznia naczynia krwionośne.
Podkrążone oczy – przyczyny
Blada twarz i podkrążone oczy nie zawsze są odziedziczonymi cechami czy wynikiem stylu życia. Opuchnięte i podkrążone oczy mogą być oznaką dolegliwości chorobowych, które zachodzą w organizmie.
- anemia,
- infekcja pasożytnicza,
- atopowe zapalenie skóry,
- alergiczne zapalenie spojówek,
- cukrzyca,
- nadciśnienie tętnicze,
- niedobór witamin i minerałów,
- przeziębienie, zapalenie zatok,
- ogólne osłabienie organizmu.
Powyżej wymieniliśmy zaledwie część chorób i dolegliwości, które mogą powodować podkrążenie oczu. Trzustka, wątroba, nerki, tarczyca – to narządy, o których nieprawidłowej pracy mogą informować sińce. Efekt pandy pojawia się również wraz ze starzeniem się organizmu. Naczynia krwionośne rozszerzają się, a skóra staje się wiotka i delikatna, przez co cienie wydają się intensywniejsze i bardziej widoczne z każdym upływającym rokiem.
Jeśli cienie pod oczami nie są efektem starzenia się, a z każdym dniem stają się wyraźniejsze, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Jeżeli zmagasz się z niewydolnością narządów czy anemią, odpowiednio zaplanowane leczenie skutecznie zmniejszy wielkość sińców.
Podkrążone oczy i worki pod oczami – jak się ich pozbyć?
Podkrążone oczy sprawiają, że Twoja twarz wydaje się smutna, chora i zmęczona? Dowiedz się, jak pozbyć się efektu pandy! Przede wszystkim odwiedź lekarza, aby wyeliminować dolegliwości chorobowe. Po drugie, zmień styl życia. Zacznij stosować zbilansowaną dietę i zadbaj o optymalne nawodnienie oraz wystarczającą ilość snu. Ogranicz lub zrezygnuj z używek, a zamiast tego podejmij aktywność fizyczną. Dzięki tym zmianom jakość Twojej skóry znacznie się polepszy. Dodatkowo każdego dnia będziesz mógł cieszyć się znakomitym samopoczuciem.
Domowe sposoby na podkrążone oczy
Co na podkrążone oczy? Jeśli sińce są niewielkie, sięgnij po domowe sposoby, które obkurczą naczynia krwionośne, zmniejszą opuchliznę i rozjaśnią okolicę oczu. Cienie uwielbiają zimno. Niska temperatura koi zmęczoną i delikatną skórę. Dlatego wiele osób stosuje chłodne okłady z ogórka zielonego czy zielonej herbaty. Znakomitym rozwiązaniem jest również używanie wyciągu ze świetlika. Preparaty na bazie tej rośliny wygładzają, napinają i rozjaśniają skórę, a także dają efekt odprężenia. Zbawienne działanie na cienie pod oczami mają również okłady z zimnego mleka, rumianku czy bławatka oraz specjalne płatki chłodzące, które można dostać w drogeriach.
Sińce pod oczami mogą być spowodowane przez zastój limfy. W takim przypadku sprawdzi się masaż kostką lodu czy preparaty z kofeiną, które mają działanie usprawniające krążenie, drenujące i likwidujące obrzęki. Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry pod oczami, wybieraj produkty nawilżające, z witaminą C czy witaminą E, które rozjaśnią ciemne obwódki.
Jaki zabieg wybrać na opuchnięte i podkrążone oczy?
Domowe sposoby nie zawsze okazują się skuteczne w walce z cieniami pod oczami. Jeśli zmagasz się z naprawdę dużym i poważnym defektem estetycznym, zdecyduj się na zabiegi medycyny estetycznej na podkrążone oczy. Dzięki nim możesz widocznie zmniejszyć obrzęk, ujędrnić skórę i rozjaśnić nieestetyczne sińce, które dodają lat.
Jeśli sińce pod oczami są objawem środowiskowym (wynikającym ze stylu życia), warto oprócz zmiany nawyków życiowych, wdrożyć także terapie gabinetowe. Doświadczony specjalista – lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog – podejdzie do Twojego problemu indywidualnie i dobierze zestaw zabiegów, który efektywnie zmniejszy defekty w okolicy oczu. Dodatkowo zaplanuje kurację pozabiegową, składającą się profesjonalnych preparatów dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry. Sprawdź najczęściej wykonywane zabiegi na podkrążone oczy.
Endermolift
Endermolift to masaż podciśnieniowy wykonywany specjalną głowicą. Jej działanie stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze. Po serii zabiegów, wcześniej zmęczona i ciemna okolica oczu, staje się rozświetlona, odmłodzona i ujędrniona. Endermolift to zabieg, który poprawia koloryt, nawilża skórę oraz wygładza drobne zmarszczki mimiczne.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa polega na ostrzyknięciu danego fragmentu twarzy preparatem odżywczym. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy. Zabieg usuwa oznaki zmęczenia i stresu. Redukuje zasinienia i obrzęki pod oczami. Dodatkowo przywraca skórze elastyczność i jędrność. Często, szczególnie u osób starszych, okolica oczu jest lekko zapadnięta. W takim przypadku wstrzyknięcie kwasu hialuronowego jest świetnym rozwiązaniem, które zniweluje wszelkie nierówności. Koktajl z odżywczymi składnikami aktywnymi zrewitalizuje cienką okolicę oka.
Dermapen 4.0
Dermapen 4.0 to nowoczesna wersja mezoterapii mikroigłowej – z wykorzystaniem kartridża zawierającego 16 mikroigiełek, zapewniających aż 1920 mikronakłuć na sekundę. Dermapen 4.0 to rozwiązanie o wysokiej skuteczności działania. Znakomicie regeneruje skórę, wygładza drobne zmarszczki, zagęszcza skórę, zapewnia głębokie nawilżenie oraz poprawia koloryt.
Thermolifting Zaffiro
Termolifting Zaffiro zalicza się do tzw. zabiegów bankietowych, które przynoszą natychmiastowe efekty. Polega on na rozgrzaniu skóry właściwej do 65°C. Procedurę wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy zakończonej szkłem szafirowym, która jednolicie i stopniowo podnosi temperaturę skóry. W efekcie dochodzi do skrócenia włókien elastyny i kolagenu. Następuje stymulacja fibroblastów i produkcja nowych włókien kolagenowych. Thermolifting Zaffiro przywraca gęstość i elastyczność skóry, likwiduje zmarszczki – tym samym wpływa na znaczne poprawienie skóry w okolicy oka.
Stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które mają działanie odmładzające. Gdy tylko znajdą się pod skórą, zapoczątkowują intensywne procesy regeneracyjne. Rozpoczyna się produkcja włókien kolagenowych i elastynowych. Niemal od razu po zabiegu twarz, w tym okolica oczu, staje się wygładzona i ujędrniona. Stymulatory tkankowe redukują zmarszczki, stymulują biorewitalizację skóry, odżywiają ją, nawilżają i rozjaśniają.
Zabiegi na podkrążone oczy – wybieraj odpowiedzialnie!
Jeśli chcesz pożegnać się z problemem podkrążonych oczu, oddaj się w ręce specjalistów, którzy zrobią wszystko, abyś jak najszybciej mógł znów cieszyć się młodą i promienną cerą – bez nieestetycznych cieni i sińców. Okolica oczu jest bardzo wrażliwa, dlatego nieodpowiednio dobrane i niewłaściwie przeprowadzone zabiegi, mogą ją poważnie uszkodzić. Nie ryzykuj! Wybieraj usługi zaufanych profesjonalistów, którzy do każdego klienta podchodzą w sposób indywidualny. Zespół renomowanych kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej czeka na Ciebie w klinice Ideal Beauty Clinic w Warszawie. Zapraszamy!