Cooltech


Cooltech to platforma przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała poprzez kontrolowane schładzanie, czyli kriolipolizę. CoolTech w bezpiecznym procesie doprowadza do apoptozy (likwidacji komórek tłuszczowych) i znacznie zmniejsza ich ilość, dzięki czemu następuje wymodelowanie i wyszczuplenie partii ciała objętych zabiegiem. Metoda ta stanowi idealną alternatywę do tradycyjnej liposukcji/odsysania tłuszczu – jest nieinwazyjna, skuteczna, bezpieczna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. W efekcie zabiegów kriolipolizy Cooltech uszkodzeniu ulega nawet do 40% komórek tłuszczowych w obszarze poddanym zabiegowi, co prowadzi do znaczącego zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej, zauważalnego wymodelowania sylwetki i redukcji obwodów.

Zabieg kriolipolizy Cooltech to procedura, która pozwala na likwidację komórek tłuszczowych poprzez ich wymrożenie. Głowica urządzenia zasysa fragment skóry, który jest błyskawicznie chłodzony do temperatury -8 stopni. Głębokie wychłodzenie jest utrzymywane przez czas około 70 minut, co pozwala na zniszczenie komórek tłuszczowych. Trójglicerydy znajdujące się w komórkach tłuszczowych ulegają procesowi zamrożenia (krystalizacji). Cała komórka zostaje uszkodzona na skutek krystalizacji, obkurcza się i znacząco zmniejsza swoją objętość. Co bardzo ważne - proces wymrożenia odbywa się selektywnie i dotyka tylko komórek tłuszczowych, nie uszkadzając komórek okalających. Mimo to - dla zwiększenia bezpieczeństwa Pacjenta i uniknięcia ryzyka - głowica urządzenia wyposażona jest w specjalną membranę ochronną. Membrana stanowi formę bariery pomiędzy emitującą zimne fale głowicą a zewnętrznymi warstwami skóry, eliminując tym samym możliwość uszkodzenia skóry.

Wyjątkową skuteczność zabiegu gwarantuje nie tylko sama niska temperatura utrzymywana przez kilkadziesiąt minut, ale też ciśnienie, któremu poddawany jest opracowywany fragment skóry. Kształt głowicy dopasowany jest do obszaru ciała, który poddajemy zabiegowi modelującemu. Głowica urządzenia zasysając i unieruchamiając fragment skóry, powoduje, że na skórę poza temperaturą działa również podciśnienie. A ono ogranicza cyrkulację krwi. Komórki tłuszczowe zostają lepiej schłodzone, a tym samym zwiększa się skuteczność zabiegu.

Uszkodzenia komórek tłuszczowych wywołują w skórze miejscowy stan zapalny, który trwa przez około 12 tygodni. Przez okres tych trzech, miesięcy układ limfatyczny usuwa z organizmu wymrożone, uszkodzone komórki tłuszczowe. Proces ten dobrze jest wspomagać na przykład przez dodanie jako terapii uzupełniającej zabiegów przyspieszających i wspierających działanie układu limfatycznego - na przykład endermologii LPG Alliance lub Storz. Od tego, jak szybko przebiegać będzie proces wyeliminowania z organizmu uszkodzonych komórek tłuszczowych, zależy to, jak szybko Pacjent będzie mógł zobaczyć efekty przeprowadzonej procedury modelującej.


PRZECZYTAJ O ZABIEGU


NASZE TECHNOLOGIE
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę