Zaffiro


Thermolifting Zaffiro jest zabiegiem kosmetologicznym o błyskawicznych efektach liftingujących i odmładzających. Przeprowadzany jest w zależności od potrzeb Pacjenta na skórze twarzy szyi i dekoltu, ale też w innych obszarach, na których widoczna jest utrata jędrności skóry: ud, pośladków, ramion czy kolan. Termolifting Zaffiro to zabieg całkowicie bezinwazyjny, bezbolesny oraz niewymagający okresu rekonwalescencji.

Zabieg wykorzystuje dwie uzupełniające się technologie - peeling wodny oraz termolifting światłem podczerwonym.

Technologia Waterpeel, czyli peelingu wodnego pozwala przygotować skórę do stymulacji termicznej. Ten dwufazowy peeling wykorzystujący zarówno siłę powietrza jak i wody (tkanka opracowywana jest strumieniem wody i strumieniem powietrza) nie tylko oczyszcza skórę, ale też przygotowuje ją do lepszego przewodzenia temperatury. Lepiej ukrwiona i pobudzona tkanka będzie teraz bardziej podatna na właściwe działanie termoliftingu i substancji aktywnych.

Właściwa procedura termoliftingu polega na podgrzaniu głębokich tkanek skóry do temperatury 65 stopni. Pod wpływem tak wysokiej temperatury następuje skrócenie włókien kolagenowych i elastynowych, które są odpowiedzialne za podtrzymywanie skóry i stanowią niejako jej "rusztowanie". Powoduje to natychmiastowy, zauważalny efekt liftingu; napięcie i naprężenie skóry. Jednak to dopiero początek procesu przebudowy tkanek. Najważniejszym rezultatem uszkodzeń termicznych, jakich dokonuje promieniowanie IR (o długości fali 750-1800 nm) emitowane przez głowicę urządzenia jest stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. W ciągu kilku miesięcy od zabiegu (zwykło przyjmować się, że całkowita przebudowa skóry następuje w ciągu około 12 tygodni) rezultat zabiegu staje się coraz bardziej widoczny - skóra wyraźnie zagęszcza się, zyskuje elastyczność i sprężystość.

Bardzo dużą rolę w procesie thermoliftinu Zaffiro odgrywa unikalna głowica urządzenia. Jej wykończenie specjalną szafirową płytką, nie tylko pozwala na chłodzenie zewnętrznych warstw skóry podczas zabiegu, ale też wzmacnia emisję promieniowania podczerwonego w głąb skóry, zwielokrotniając tym samym efekt thermoliftingu. Dodatkowo głowica umożliwia rozłożenie fali cieplnej na skórze, co z kolei ma wpływ na uzyskanie równomiernego, głębokiego efektu. Zabieg polepsza mikrokrążenie, dotlenia, prowadzi do wymiany substancji odżywczych pomiędzy komórkami, powoduje zmniejszenie wolnych rodników i lepszą wchłanialność substancji aktywnych.


PRZECZYTAJ O ZABIEGU


NASZE TECHNOLOGIE
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę