Pn 12:00-20:00, Wt — Pt 08:00-20:00 | Sb 09:00-17:00

Zabieg mikronakłuwania twarzy – na czym polega i jakie efekty można uzyskać?

Redakcja Ideal 06 listopada 2023

Mikronakłuwanie twarzy to zabieg polegający na wywołaniu kontrolowanego stanu zapalnego skóry. W efekcie jest ona pobudzona do regeneracji, co przekłada się na zdrowszy i młodszy wygląd cery. Jedną z dostępnych opcji jest mezoterapia mikroigłowa oryginalnym urządzeniem Dermapen 4.0 od Revisage, które wykorzystuje specjalną, opatentowaną głowicę z 16 molibdenowymi igłami.

Spis treści

Mikronakłuwanie twarzy – co to za zabieg?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem polegającym na tworzeniu w skórze mikronakłuć, które mają stymulować proces autonaprawy skóry. Nie jest to jedyny cel – do tego dochodzi także zwiększenie absorpcji składników aktywnych, takich jak kwas hialuronowy, aminokwasy czy witaminy. Mikronakłuwanie przeprowadza się za pomocą specjalistycznego urządzenia wyposażonego w mikroigły, przy pomocy których tworzy się kanaliki w naskórku pacjenta. Te niewielkie otwory, które po niedługim czasie ulegają samoistnemu zamknięciu, sprawiają, że penetracja składników aktywnych jest znacznie głębsza. Głównym celem mikronakłuwania jest jednak indukcja czynników wzrostu, dzięki którym skóra sama w sobie zostaje pobudzona do regeneracji.

Pojawienie się pierwszych zmarszczek czy przebarwień, nierównomierny koloryt skóry, rozszerzone i nieestetyczne pory, wiotkość skóry, czy rozstępy – to niektóre z powodów, dla których warto zdecydować się na zabieg mikronakłuwania. Blizny pozapalne, powypadkowe to kolejny problem estetyczny, którego można pozbyć się z wykorzystaniem tego zabiegu. Ponadto jest to polecane rozwiązanie w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Mikronakłuwanie Dermapen 4.0

Dermapen 4.0 to zaawansowane technologicznie urządzenie, z którego korzystamy w klinice IDÉAL. Jest w stanie wykonać aż 1920 nakłuć na sekundę, a wytworzone w ten sposób mikrourazy skóry bardzo skutecznie wykorzystują naturalne zdolności regeneracyjne organizmu.

Działanie Dermapen 4.0 obejmuje:
1. Stymulacja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
2. Stymulacja fibroblastów poprzez stymulowanie czynników wzrostu.

Mikronakłuwanie przy użyciu Dermapen 4.0 jest możliwe do przeprowadzenia w znieczuleniu miejscowym. W zależności od obszaru zabiegowego całość może trwać od 20 do 60 minut. Specjalista dobiera preparat do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Po zabiegu używana jest maska łagodząca, która wspomaga gojenie skóry, a także łagodzi zaczerwienienia i obrzęki mogące pojawić się przez mikronakłuwanie lub maska LED przyspieszająca regenerację pozabiegową.

Mikronakłuwanie Dermapen 4.0 obejmuje stosowanie preparatów takich jak:

Mikronakłuwanie + fale radiowe – radiofrekwencja mikroigłowa

Kolejnym z zabiegów, które wykorzystują technikę mikronakłuwania, jest radiofrekwencja mikroigłowa. W tym przypadku w skórze tworzy się mikroskopijne kanaliki, w których zachodzą procesy stymulujące naturalną produkcję kolagenu. Następnie przy pomocy mikroigieł dostarczana jest energia cieplna o częstotliwości radiowej, co ma wspomagać odbudowę nie tylko kolagenu, lecz także elastyny, odpowiedzialnej za jędrność skóry.

Mikronakłuwanie twarzy – efekty

Poprawa elastyczności skóry i nadanie jej młodzieńczego wyglądu – to główne cele, które można osiągnąć poprzez mikronakłuwanie. Efekty tego zabiegu obejmują ponadto:

Mikronakłuwanie skóry głowy – rozwiązanie na porost włosów

Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy to zabieg, który wpływa na porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Podobnie jak w przypadku innych rozwiązań tego typu, jest to propozycja odznaczająca się bardzo dobrą skutecznością i stosunkowo szybkim wykonaniem. To polecana opcja dla osób, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów – warto na nią postawić także w ramach profilaktyki przed tego typu problemami.

Zabiegi z wykorzystaniem mikronakłuwania – cena

Mikronakłuwanie przy pomocy Dermapen 4.0 czy radiofrekwencja mikroigłowa Virtue RF to zabiegi dostępne w cenie od ok. 600 do 1 800 zł. W IDÉAL Beauty Clinic można skorzystać z darmowej konsultacji przed zdecydowaniem się na tego typu usługi. Dokładne ceny zależą od liczby planowanych zabiegów, obszaru (np. twarz, twarz i szyja lub twarz, szyja i dekolt), a także od preparatu dobranego przez specjalistę. Szczegółowe informacje są dostępne w naszej klinice – zapraszamy do kontaktu lub wizyty.

Podobne artykuły

Czytaj więcej