Leczenie łysienia i wypadania włosów


Większość z nas marzy o zdrowych, gęstych, pięknych włosach, które są niewątpliwym atutem. Niestety do naszego gabinetu trafia coraz więcej osób borykających się z nadmiernie wypadającymi, osłabionymi i przerzedzonymi włosami. Problem dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przyczyny mogą być bardzo różne.


Począwszy od wydawałoby się niezwykle prozaicznych kwestii takich jak niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy i włosów, zbyt intensywne zabiegi fryzjerskie, przez mało higieniczny styl życia, ubogą dietę, stres po zaburzenia hormonalne (np. choroby tarczycy, menopauza, okres po porodzie) i problemy zdrowotne (stany zapalne organizmu, anemia, Covid-19). Łysienie i wzmożone wypadanie włosów może również występować na tle dziedzicznym.

Najistotniejszym elementem w procesie podjęcia działania o zdrową skórę głowy jest ustalenie przyczyny nadmierne wypadania włosów, wykluczenia dolegliwości zdrowotnych, a w ich przypadku podjęcie odpowiedniego leczenia. Właściwa suplementacja, pielęgnacja dostosowana do indywidualnych potrzeb, wykluczenie czynnika powodującego problem to nie wszystko co możemy zrobić żeby poprawić kondycję skóry głowy i włosów – zbawienne mogą okazać się profesjonalne zabiegi.


Rewitalizacja skóry głowy w gabinecie kosmetologicznym


W przypadku nadmiernego wypadania włosów, które nie jest następstwem choroby, współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna zapewniają doskonałe wsparcie oferując sprawdzone i skuteczne metody zahamowania wypadania włosów, poprawy kondycji włosa i skóry głowy.

Zabiegi mezoterapii igłowej z zastosowaniem peptydów lub koktajli witaminowych mają na celu dostarczenie bezpośrednio do komórek włosa odpowiednich skoncentrowanych substancji odżywczych.

Już po pierwszym zabiegu widoczne są pierwsze efekty terapii – zatrzymanie wypadania włosów. Kolejne zabiegi pobudzają krążenie i rewitalizują mieszki włosowe co wpływa na przyspieszenie wzrostu włosa, a w dłuższej perspektywie na pogrubienie i zagęszczenie włosów przy okazji pielęgnując skórę głowy.

Chcesz zadbać o skórę głowy i kondycję włosów wybierz jeden z profesjonalnych zabiegów rewitalizujących z oferty IDÉAL.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę