ZABIEGI NA CIAŁO

Cellulit
Wgłębienia i nierówności szczególnie często pojawiające się na udach, pośladkach, brzuchu czy ramionach to cellulit, czyli nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, uwidoczniająca się pod skórą w postaci nieestetycznych zgrubień. Nie jest to wyłącznie problem osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej, występuje także u osób szczupłych jak również co może być zaskakujące – u tych wykazujących dużą aktywność fizyczną.

Utrata jędrności skóry
Pierwsze problemy ze sprężystością skóry niekoniecznie związane są zawsze z wiekiem, mogą pojawić się już po 20-25 roku życia. Najwcześniej na twarzy, gdzie kumulują się czynniki nasilające proces – odwodnienie, zła dieta, promieniowanie UV i niewłaściwa pielęgnacja. Niestety z wiekiem problem pogłębia się i dotyka skóry całego ciała. Utrata jędrności i gęstości skóry może być również następstwem gwałtownej utraty wagi lub w przypadku kobiet - ciąży.

Epilacja laserowa
Problem nadmiernego owłosienia dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, niemniej szczególnie uciążliwy jest dla kobiet. Główną przyczyną nadmiernego owłosienia są zaburzenia hormonalne bądź uwarunkowania genetyczne. W zdecydowanej większości nadmierne owłosienie stanowi jednak problem natury estetycznej nie zdrowotnej.

Rozstępy
Rozstępy powstają najczęściej w wyniku zaburzeń struktury włókien elastynowych przy znacznych wahaniach wagi. Często takie wahania spowodowane są zaburzeniami hormonalnymi towarzyszącymi dojrzewaniu, ciąży lub menopauzie. Ale rozstępy pojawiają się także sportowców, u których występuje szybki przyrost tkanki mięśniowej.

Obrzęki
Obrzęk, opuchlizna to gromadzenie się płynu w organizmie. Zwykle to płyn pochodzący z krwi lub chłonki, który w naturalnych procesach wydostaje się z naczyń krwionośnych i limfatycznych, po to by dostarczyć do komórek substancje odżywcze i odebrać z nich produkty powstające w wyniku metabolizmu komórkowego.

Nadmierna potliwość
Kiedy wydzielamy więcej potu, niż jest to niezbędne w procesie termoregulacji, mówimy o nadmiernej potliwości. Pocenie może występować równomiernie na całym ciele lub dotyczyć konkretnych partii: pach, dłoni, stóp. Jeśli to problem, który pojawia się w dzieciństwie czy w okresie dorastania i nie jest wynikiem żadnej choroby, jest nadpotliwością pierwotną. Jej pojawienie zwykle związane jest z czynnikami genetycznymi. Jednak czasem nadmierne wydzielanie potu wiąże się ze stresem lub chorobami (od neurologicznych poprzez endokrynologiczne po hematologiczne). Jeśli więc taki problem zaczyna się nagle pojawiać, warto sprawdzić jego przyczyny, wczesne podjęcie działań przynieść może lepsze efekty terapeutyczne.
