Zabiegi na cellulit


Wgłębienia i nierówności szczególnie często pojawiające się na udach, pośladkach, brzuchu czy ramionach to cellulit, czyli nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, uwidoczniająca się pod skórą w postaci nieestetycznych zgrubień. Nie jest to wyłącznie problem osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej, występuje także u osób szczupłych jak również co może być zaskakujące – u tych wykazujących dużą aktywność fizyczną.


Skąd się bierze cellulit?


Kolagen i elastyna to włókniste białka. Nadają skórze określoną strukturę, odpowiadają też za jej jędrność. Ale to również włókna, które tworzą specjalne obszary magazynujące tłuszcz w ciele. Kiedy wszystko funkcjonuje prawidłowo, równomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa zapewnia skórze wsparcie strukturalne, a całemu ciału izolację. Niestety jednak bardzo często równomierne rozłożenie tkanki zaburzane jest przez procesy hormonalne. Obszary tłuszczowe w głębi tkanki przepełniają się, usztywniają, po czym przerywają włókna kolagenowe i przemieszczają się w kierunku powierzchni skóry, tworząc na skórze nieestetyczne grudki.

Problem cellulitu mogą nasilać takie czynniki jak: niestabilność hormonalna, zaburzenia mikrokrążenia, szybki przyrost wagi, niewłaściwa pielęgnacja skóry, brak aktywności fizycznej, a także – jak w przypadku większości problemów estetycznych – uwarunkowania genetyczne.


Jak możemy przeciwdziałać?


Charakterystyczna włóknista tkanka, przypominająca skórkę pomarańczową, spędza wielu kobietom sen z powiek. Dlatego warto ją zwalczyć i przywrócić skórze gładkość. Jak? Warto działać w trzech głównych kierunkach: zmienić dietę (uzupełnić ją w odpowiednią ilość wody, odpuścić produkty zwiększające tkankę tłuszczową, czyli przede wszystkim żywność przetworzona oraz cukry), zadbać o aktywność fizyczną i wybrać odpowiednie zabiegi antycellulitowe. Jakie to zabiegi? Najlepiej rozbijające tkankę tłuszczową, przyspieszające metabolizm komórkowy i usprawniające krążenie krwi. Profesjonalnie przeprowadzone w gabinecie zabiegi są w stanie wprowadzić substancje aktywne na tyle głęboko, by dotarły do uszkodzonej tkanki i przyspieszyły pożądane procesy. Szczególnie polecane są przy tym problemie: fala akustyczna, drenaż limfatyczny i lipoliza iniekcyjna. Zabiegi te nie tylko zresztą pomogą w redukcji cellulitu, ale także poprawią jędrność i sprężystość skóry.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę