Epilacja laserowa
Laserowe usuwanie owłosienia


Problem nadmiernego owłosienia dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, niemniej szczególnie uciążliwy jest dla kobiet. Główną przyczyną nadmiernego owłosienia są zaburzenia hormonalne bądź uwarunkowania genetyczne. W zdecydowanej większości nadmierne owłosienie stanowi jednak problem natury estetycznej nie zdrowotnej.


W przypadku, kiedy podłożem nadmiernego owłosienia są problemy natury medycznej (hirsutyzm), w pierwszej kolejności należy wykonać podstawowe badania i rozwiązać problemy zdrowotne. W drugim kroku warto skorzystać z konsultacji kosmetologicznej i rozważyć serię zabiegów depilacji laserowej, która aktualnie jest najskuteczniejszą formą przeciwdziałania niechcianemu owłosieniu. W przypadku zaburzeń hormonalnych i konieczności stosowania farmakoterapii, należy upewnić się czy można jednocześnie korzystać z zabiegów epilacji.


Najskuteczniejsze rozwiązanie problemu


W większości przypadków do IDÉAL trafiają klienci, którzy chcą pozbyć się zbędnego owłosienia ze względów estetycznych, dla własnej wygody i poczucia komfortu. W czasach, kiedy jednym z wyznaczników urody jest gładkie ciało, depilacja laserowa jest najlepszym – skutecznym i trwałym rozwiązaniem w walce z niechcianym owłosieniem.

Przed rozpoczęciem serii zabiegów epilacji należy odbyć szczegółową konsultację w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu oraz dobrania odpowiednich parametrów zabiegowych uwzględniających rodzaj, grubość, kolor i gęstość włosa oraz fototyp skóry. W przypadku przyjmowania leków, warto wykonać także próbę laserową, która pozwoli uniknąć ewentualnych reakcji alergicznych.

Laser dostępny w Klinice IDÉAL posiada wbudowany system mocnego chłodzenia, który w znaczny sposób niweluje odczucia bólowe podczas zabiegu. Dedykowany jest również włosom jasnym i bardzo jasnym oraz każdemu fototypowi skóry.

Najpopularniejszymi obszarami poddawanymi zabiegom epilacji są pachy, nogi oraz miejsca intymne, ale zabieg wykonywany jest praktycznie na całym ciele.

Po przeprowadzonej serii zabiegów depilacji laserowej (6-8 zabiegów) skóra pozostaje idealnie gładka, pozbawiona niechcianego owłosienia na długi czas, niemniej w celu podtrzymania efektu warto jest pamiętać o zabiegach przypominających.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę