Zabiegi na obrzęki


Obrzęk, opuchlizna to gromadzenie się płynu w organizmie. Zwykle to płyn pochodzący z krwi lub chłonki, który w naturalnych procesach wydostaje się z naczyń krwionośnych i limfatycznych, po to by dostarczyć do komórek substancje odżywcze i odebrać z nich produkty powstające w wyniku metabolizmu komórkowego.


Opuchlizna pojawia się, gdy płyn nie zostaje wchłonięty z powrotem, a zatrzymuje się w przestrzeniach międzykomórkowych. Obrzęki mogą być oznaką problemów z krążeniem, mogą wynikać także z błędów dietetycznych (nadużywania soli lub cukru), niedostatecznej ilości wody w diecie, ale mogą być również efektem wielu schorzeń. Warto zatem skonsultować je z lekarzem. Często terapia przywraca równowagę w zaburzonej cyrkulacji płynów.


Zapraszamy do gabinetu


Jeśli jednak terapia nie działa dostatecznie szybko albo chcemy wzmocnić struktury tkankowe, by nie dopuścić do powtarzania się problemu, warto wybrać się do kosmetologicznego.

Doświadczony kosmetolog może skutecznie zredukować obrzęki, stosując drenaż limfatyczny lub falę akustyczną. Zabieg przyniesie szybko odczuwalny efekt. Przywrócenie odpowiedniego obiegu płynów to jednak proces, który wymaga poświęcenia energii i czasu, dlatego warto przemyśleć serię zabiegów, które wzmocnią i ujędrnią skórę, zapobiegając powracaniu problemów z obrzękami.

Efekty zabiegów utrzymają się dłużej, jeżeli dodamy do nich odpowiednią ilość aktywności fizycznej, a także zadbamy o właściwą dietę.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę