Laserowe usuwanie rozstępów


Rozstępy powstają najczęściej w wyniku zaburzeń struktury włókien elastynowych przy znacznych wahaniach wagi. Często takie wahania spowodowane są zaburzeniami hormonalnymi towarzyszącymi dojrzewaniu, ciąży lub menopauzie. Ale rozstępy pojawiają się także sportowców, u których występuje szybki przyrost tkanki mięśniowej.

Szczególnie narażone na pojawienie się rozstępów obszary to: biust, brzuch, pośladki i uda. U sportowców pojawiają się również na ramionach i plecach.


Co powoduje rozstępy?


Kiedy włókna elastynowe nie mają właściwej struktury (uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia pielęgnacja skóry), a poddane są zbyt dużemu napięciu w wyniku rozciągania przy szybkim przyroście masy, rozchodzą się, tworząc charakterystyczne równoległe zagłębienia, które z czasem zmieniają się w blizny. Świeże rozstępy są koloru czerwonego lub fioletowego, z czasem bledną i stają się niemal białe. W miejscach rozstępów nie występują gruczoły potowe czy mieszki włosowe.


Czy można się ich pozbyć?


Widoczność rozstępów z całą pewnością można zredukować, jednak działać należy szybko i zdecydowanie. Najlepsze efekty uzyskujemy bowiem wkrótce po powstaniu rozstępów, wtedy, kiedy jeszcze są różowe lub sinawe. Można wówczas poprawić stan skóry i zapobiec powstawaniu kolejnych, wykorzystując do zabiegów falę akustyczną, mikronakłuwanie czy laser. Dzięki temu zostaną znacznie rozjaśnione. Kiedy dochodzi już do zbliznowaceń, rozstępy stają się białe lub perłowe, a skóra przy nich wyraźnie cieńsza zapada się nieco. Wówczas można przy użyciu kwasów lub lasera starać się minimalizować różnice wysokości tkanki.

Zawsze warto intensywnie odżywiać i nawilżać skórę, po pierwsze po to, żeby nie dopuścić do powstawania rozstępów, ale i po ich powstaniu - dla zmniejszenia ich widoczności.




UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę