Ujędrnianie ciała
Zabiegi ujędrniające skórę


Pierwsze problemy ze sprężystością skóry niekoniecznie związane są zawsze z wiekiem, mogą pojawić się już po 20-25 roku życia. Najwcześniej na twarzy, gdzie kumulują się czynniki nasilające proces – odwodnienie, zła dieta, promieniowanie UV i niewłaściwa pielęgnacja. Niestety z wiekiem problem pogłębia się i dotyka skóry całego ciała. Utrata jędrności i gęstości skóry może być również następstwem gwałtownej utraty wagi lub w przypadku kobiet - ciąży.


Utrata sprężystości tkanki na skutek degradacji włókien kolagenowych i elastynowych oraz dodatkowo osłabiony z wiekiem płaszcz lipidowy, sprawia, że skóra staje się coraz bardziej sucha i pozbawiona płaszcza ochronnego.

Działanie szkodliwych dla skóry czynników nasila się z wiekiem i nie ma możliwości, bez ingerencji z zewnątrz, by organizm samodzielnie odbudował siatki kolagenowe, czy elastynowe, dlatego warto zadbać o odpowiednią pielęgnację i systematyczne profesjonalne zabiegi gabinetowe, które stymulować będą odbudowę potrzebnych białek.


W gabinecie


Kolagen oraz elastyna produkowane są przez fibroblasty, które z wiekiem stają się jednak coraz mniej wydajne. Dziś już jednak medycyna estetyczna i kosmetologia potrafią przywrócić im efektywność, a także dostarczyć niezbędnych składników do budowy potrzebnych do utrzymania jędrności włókien.

Wiele osób słyszało o zabiegach na twarz, ale oprócz nich opracowana została także cała gama zabiegów na skórę ciała. W walce ze skórą pozbawioną jędrności IDEAL oferuje zabiegi mikronakłuwania, termoliftingu, fali radiowej czy fali akustycznej. Który wybrać? Najlepiej porozmawiać o swoim przypadku z doświadczonym kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej. Ustalając powody utraty jędrności pomoże wybrać najlepszy zabieg przywracający skórze optymalne napięcie. Doskonałe efekty przynoszą tzw. terapie łączone. Warto także uzbroić się w cierpliwość - żeby efekty były widoczne zwykle potrzebna jest seria zabiegów i czas po nich, w których stymulowana skóra zregeneruje się na nowo.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę