Zabiegi na dłonie


Przebarwienia


O przebarwieniach na dłoniach mówimy, kiedy na grzbietach rąk pojawiają się plamy – nierównomiernie rozłożony pod skórą pigment, zwane plamami soczewicowatymi słonecznymi lub starczymi. Przebarwienia skóry dłoni mogą pojawiać się już po 30 roku życia, ale uwidaczniają się z wiekiem.

Przede wszystkim są wynikiem częstej ekspozycji na słońce i promienie UV oraz zaburzeń funkcjonowania melanocytów, czyli komórek barwnikowych skóry. Na przebarwienia na rękach najczęściej pracujemy całe życie - nie pojawiają się na skutek jednego opalania, a są efektem wielu lat naszej niewłaściwej pielęgnacji.


zobacz więcejStarzenie się dłoni - utrata jędrności skóry


Utrata jędrności skóry rąk jest problemem wieku dojrzałego. Skóra rąk, tak jak i skóra twarzy jest najczęściej eksponowana na warunki zewnętrzne, w związku z tym też dużo bardziej narażona na szkodliwe działanie czynników takich jak promieniowanie UV, wiatr czy kontakt z podrażniającymi substancjami. Niestety, w codziennej pielęgnacji dużo częściej zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry dłoni, a przecież są one naszą codzienną wizytówką i ważnym elementem wizerunku.


zobacz więcejStarzenie się dłoni - zmarszczki


Zmarszczki na dłoniach to jeden z objawów starzenia się skóry rąk. Ale nie jedyny – za ich powstawanie odpowiada również niezdrowy styl życia, używki czy brak zabezpieczania skóry rąk przed szkodliwym działaniem detergentów oraz czynników zewnętrznych: mrozu, promieniowania słonecznego czy wiatru. Dodatkowo w codziennej pielęgnacji bardzo często zapominamy o właściwym traktowaniu skóry dłoni – brak odpowiedniego nawilżenia i odżywienia przyspiesza powstawanie zmarszczek.


zobacz więcejNadpotliwość


Pocenie się jest naturalnym mechanizmem regulującym temperaturę ciała, który pozwala uchronić organizm przed przegrzaniem i pomaga w eliminacji toksyn.

Nadpotliwość wynika z nadmiernej aktywności gruczołów potowych, których najwięcej znajduje się właśnie w skórze dłoni i stóp.


zobacz więcejUMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę