Zabiegi na przebarwienia i plamy na dłoniach


O przebarwieniach na dłoniach mówimy, kiedy na grzbietach rąk pojawiają się plamy – nierównomiernie rozłożony pod skórą pigment, zwane plamami soczewicowatymi słonecznymi lub starczymi. Przebarwienia skóry dłoni mogą pojawiać się już po 30 roku życia, ale uwidaczniają się z wiekiem.

Przede wszystkim są wynikiem częstej ekspozycji na słońce i promienie UV oraz zaburzeń funkcjonowania melanocytów czyli komórek barwnikowych skóry. Na przebarwienia na rękach najczęściej pracujemy całe życie - nie pojawiają się na skutek jednego opalania, a są efektem wielu lat naszej niewłaściwej pielęgnacji.


Jak wyglądają takie zmiany?


Przebarwienia przypominają piegi lub pieprzyki, są jednak większe i nieco ciemniejsze, najczęściej nie występują pojedynczo. Poza dłońmi często występują również na przedramionach. Nie są niebezpieczne dla naszego zdrowia, warto jednak mieć je pod stałą obserwacją, jak każde zmiany barwnikowe, by z problemu estetycznego nie przerodziły się w coś poważniejszego.


Co zrobić, gdy się pojawią?


Stosowanie kosmetyków rozjaśniających to zdecydowanie za mało. Zmiany barwnikowe powstają w znacznie głębszych warstwach skóry, tam, gdzie kosmetyki już nie wnikają. Dlatego też warto zwrócić się do dermatologa lub kosmetologa, bowiem potrzebne będą profesjonalne zabiegi i dermokosmetyki dobrane indywidualnie podczas konsultacji. Metoda walki z przebarwieniami zależy od ich wielkości, umiejscowienia, wybarwienia oraz głębokości.


Na co możemy liczyć?


Do pozbycia się plam na dłoniach najczęściej stosowana jest laseroterpia - czyli leczenie z użyciem lasera oraz peelingi medyczne - złuszczanie naskórka mocnymi kwasami glikolowym, azelainowym lub trichlorooctowym. Efekt odzyskania równomiernego kolorytu skóry zależy między innymi naszych uwarunkowań genetycznych, od stanu naszej skóry i dotychczasowej pielęgnacji.

Zabiegi powinny być wspierane dobranymi w Klinice profesjonalnymi kosmetykami, a nade wszystko należy pamiętać o właściwej profilaktyce przeciwsłonecznej.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę