Zabiegi na twarz

Oczyszczanie i odmładzanie


Podkrążone oczy


Podkrążone oczy z wyraźnie ciemniejszymi obwódkami wokół nich to problem z jakim boryka się znaczna część naszych Pacjentów. Niektórzy mówią nawet o efekcie pandy, przez który cała twarz wydaje się smutna, zmęczona czy pozbawiona energii.


zobacz więcejCienie pod oczami


Cienie pod oczami, sińce pod oczami – to jeden z najczęściej pojawiających się problemów, z którymi Pacjenci zwracają się do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.


zobacz więcejWorki pod oczami


Worki pod oczami to popularna nazwa dla opuchlizny w okolicach oczu spowodowanej nieprawidłowym przepływem limfy. Problem ten może pojawić się w każdym wieku, w zależności od uwarunkowań genetycznych i stylu życia.


zobacz więcejObrzęki pod oczami


Obrzęki pod oczami - obrzęk potocznie nazywany opuchlizną, polega na gromadzeniu płynu zawartego we krwi lub chłonce między komórkami. To, że wydostaje się on z naczynek nie jest niczym nienaturalnym – to w ten sposób do komórek przekazywane są przecież tlen i substancje odżywcze. Jednak ten ruch powinien być zrównoważony. Tyle płynu, ile wydostaje się z substancjami odżywczymi, powinno wracać do naczynek z substancjami powstającymi w wyniku metabolizmu komórkowego – dwutlenkiem węgla i produktami przemiany materii. Jeśli wchłania się mniej, płyn gromadzony jest w przestrzeni międzykomórkowej i powstają obrzęki.


zobacz więcejZmarszczki


Zmarszczki pojawiają się przede wszystkim wraz z upływem czasu - na skutek procesów starzenia się skóry. Niemniej ogromny wpływ na ich powstawanie i pogłębiane się mają takie czynniki jak: dieta, styl życia, ekspozycja na słońce, predyspozycje genetyczne, czynniki środowiskowe, a także niewłaściwa pielęgnacja.


zobacz więcejUtrata jędrności skóry


Od 25 roku życia skóra narażona jest na utratę jędrności. Od tego czasu co roku poziom kolagenu spada średnio o 1%. Na szczęście, dzięki współczesnej kosmetologii jest to proces, który da się spowolnić. Nowoczesne zabiegi z zakresu kosmetologii profesjonalnej i medycyny estetycznej, a także preparaty, pomogą dostarczyć skórze niezbędnych składników do produkcji zwiększonej ilości włókien kolagenowych i elastynowych, pomagają zachować sprężystość i jędrność skóry twarzy.


zobacz więcejUtrata owalu twarzy


Wraz z wiekiem skóra traci swoją pierwotną gęstość i jędrność, poduszki tłuszczowe się obniżają, a efektem tego jest zmieniający się owal twarzy. Dzieje się tak, ponieważ włókna kolagenowe i elastynowe zaczynają się rozluźniać oraz rozciągać. Objawami jest zazwyczaj utrata objętości tkanki w obrębie policzków, dający efekt tak zwanych „chomików”, a co za tym idzie pogłębianie się bruzd nosowo-wargowych.


zobacz więcejRedukcja drugiego podbródka


Nadmiar tkanki tłuszczowej na twarzy to problem, który najczęściej pojawia się z wraz ogólnym przyrostem masy ciała. Kiedy przybywa nam dodatkowych kilogramów rysy twarzy delikatnie się zmieniają, cała twarz się zaokrągla.


zobacz więcejZamykanie naczynek


Skóra naczyniowa to jeden z najczęściej spotykanych problemów w gabinetach dermatologicznych i kosmetologicznych. Przybiera różne postaci – od pojedynczych naczynek najczęściej w okolicach nosa oraz policzków, po rozległy rumień, obejmujący całą twarz, często także szyję i dekolt. Jest to problem nie tylko natury estetycznej; może świadczyć np. o trądziku różowatym, który bardzo często pojawia się po 30 r. ż., nawet jeżeli wcześniej nasza skóra nie wykazywała tendencji do nadmiernego czerwienienia.


zobacz więcejRumień


Rumień to dolegliwość, pojawiająca się najczęściej u kobiet w wieku 30-40 lat, w której zaczerwienieniu skóry towarzyszy uczucie gorąca. Z czasem w miejscu, gdzie się pojawia, zostają tak zwane pajączki czyli popękane naczynia krwionośne. Rumień pojawia się u osób, które mają bardzo rozwiniętą sieć naczynek krwionośnych – zbyt rozwinięta struktura transportująca krew jest słabsza i mniej szczelna. Następstwem niewyciszonego rumienia może stać się trądzik różowaty.


zobacz więcejTrądzik różowaty


Trądzik różowaty – niewiele ma wspólnego z tradycyjnym trądzikiem - to choroba dermatologiczna charakteryzująca się przewlekłym zaczerwienieniem skóry, a w zaawansowanym stadium również krostkami i grudkami. Głównie dotyka kobiet, a pierwsze objawy pojawiają się najczęściej ok 30 roku życia. Dotyczy osób mających jasną karnację i cerę naczynkową.


zobacz więcejPrzebarwienia


Cera o idealnym równomiernym kolorycie to marzenie wielu z nas, choć niektórym - wzorem Japonek czy Koreanek - bardziej podoba się porcelanowa karnacja, dla innych ideałem jest brzoskwiniowa, a jeszcze inni uwielbiają muśnięty słońcem brąz. Zawsze jednak gładka skóra o jednolitym kolorze jest niezwykle pożądana. Niestety zarówno nasza skóra jak i promienie słoneczne, rzadko kiedy działają doskonale równomiernie. Melanina – barwnik skóry – pojawia się często nieregularnie tworząc ciemniejsze lub jaśniejsze plamy.


zobacz więcejBrak jednolitego kolorytu


Nierównomierne wybarwienie skóry, czyli plamy na skórze to właściwie schorzenie, a nawet cała grupa schorzeń polegających na zmianie koloru skóry. Najczęściej spowodowane są nierównomiernym rozmieszczeniem w skórze melaniny – barwnika skóry.


zobacz więcejCera problematyczna


Terminem „skóry problematycznej” najczęściej określa się skórę tłustą bądź mieszaną, skłonną do zanieczyszczeń, zmian trądzikowych i zaskórników. Zmiany pojawiają się zazwyczaj na twarzy w tak zwanej strefie T, ale mogą obejmować także dekolt, plecy czy ramiona.


zobacz więcejTrądzik


Trądzik pospolity, często nazywany trądzikiem młodzieńczym, coraz częściej dotyczy osób w różnym wieku, nie tylko nastolatków. Najczęściej jego podstawą są zaburzenia hormonalne, jednak niejednokrotnie za „łagodniejsze” formy trądziku odpowiada nieodpowiednia dieta, stres, używki, niedostateczna ilość snu czy też źle dobrana pielęgnacja. Trądzik może mieć różne postaci – wśród zmian skórnych mogą przeważać zaskórniki otwarte oraz zamknięte, mówimy wówczas o trądziku zaskórnikowym, lub bolesne grudki i krosty o podłożu zapalnym – wówczas mamy do czynienia z trądzikiem grudkowo-krostkowym.


zobacz więcejRozszerzone pory


Rozszerzone pory pojawiają się u osób z cerą tłustą i mieszaną, tak zwaną cerą problematyczną. Najczęściej dostrzec je można na nosie i policzkach.


zobacz więcejZaskórniki


Zaskórniki, inaczej wągry to wykwity skórne, które powstają przy zwiększonej produkcji tłuszczu (sebum) przez gruczoły łojowe oraz rogowaciejącym naskórku zamykającym ujścia porów. Występują zarówno u młodzieży w okresie dorastania, ale też u dorosłych, u których gospodarka łojowa nie jest uregulowana.


zobacz więcejSucha skóra


Kluczową rolę odgrywa nieodpowiednie nawilżenie jak również niedobór składników tłuszczowych, czyli lipidów w płaszczu hydrolipidowym skóry.

Z wiekiem w skórze ubywa naturalnego kwasu hialuronowego, który odpowiedzialny jest za odpowiedni poziom nawilżenia. Istotne są również uwarunkowania genetyczne jak i podstawowe błędy popełnianie w codziennej pielęgnacji: nadmierne stosowanie peelingów, kosmetyki na bazie alkoholu jak również nieprawidłowa dieta. Stres i niektóre leki również nie pozostają bez znaczenia.


zobacz więcejSkóra szara


Skórę szarą, często nazywamy także ziemistą – ze względu na jej kolor i matowość. Osoby skarżące się na cerę pozbawioną blask często borykają się również z problemem przesuszenia oraz nadmiernego łuszczenia się skóry. Może być to spowodowane zmęczeniem, stresem, brakiem odpowiedniej ilości snu, czy niewłaściwą dietą, spożywaniem zbyt małej ilości wody, ale także brakiem odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej.


zobacz więcejKorekta i powiększanie ust


Piękne usta to ozdoba twarzy. Zwracamy na nie uwagę u innych, ale też chcemy, żeby i nasze były perfekcyjne – kształtne, nawilżone i odpowiedniej wielkości. Niestety z czasem w ustach ubywa czerwieni, skóra ust staje się bardziej przesuszona, a przez to same usta wydają się mniejsze. Dodatkowo czasem na kształt ust wpływają choroby (trądzik, opryszczka, ospa) lub urazy, powodują powstawanie blizn w okolicach ust, a przez to zmieniają wyraz całej twarzy. Kiedy usta zamiast zdobić twarz stają się powodem kompleksów i złego samopoczucia warto zacząć działać.


zobacz więcejUsuwanie blizn


Blizna jest zmianą powstałą na skórze podczas gojenia rany. Uszkodzona zostaje skóra właściwa, której ubytki są uzupełniane przez tkankę łączną włóknistą. Pozwala ona zespolić uszkodzone struktury. Blizny mogą pojawiać się w różnych miejscach, a ich kształt oraz wygląd zależy od sposobu przerwania ciągłości tkanki np. w wyniku skaleczenia czy oparzenia.


zobacz więcejNadmierne owłosienie


Problem nadmiernego owłosienia nazywany jest hirsutyzmem. Szczególnie uciążliwy jest dla kobiet, ponieważ ciemne, grube i sztywne włoski pojawiają się na twarzy w miejscach charakterystycznych dla owłosienia męskiego – głównie na brodzie, nad górną wargą, rzadziej na policzkach. Najczęstszą przyczyną nadmiernego owłosienia są zaburzenia hormonalne – nadprodukcja męskich hormonów płciowych, czyli androgenów, przyjmowanie leków o działania androgennym bądź predyspozycje genetyczne. Znaczna część Pacjentów boryka się jednak z nadmiernym owłosieniem mimo braku problemów ze zdrowiem.


zobacz więcejUMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę