Usuwanie cieni pod oczami
Cienie pod oczami, sińce pod oczami – to jeden z najczęściej pojawiających się problemów, z którymi Pacjenci zwracają się do kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Z jakiego powodu pojawiają się cienie pod oczami?
Powodów może być wiele, od poważniejszych takich jak problemy endokrynologiczne, alergia czy przebyte infekcje; poprzez te spowodowane przez złe nawyki – zbyt krótki sen, zbyt małą ilość wody w diecie, palenie tytoniu, picie alkoholu, czy stres. Czasem wystarczą jednorazowe wykroczenia takie jak zarwana noc, stresujący czas w pracy i okolice oczu zaczynają sinieć.
Tendencje do zasinień w okolicach oczu możemy odziedziczyć genetycznie – tak jak budowę oka (oczy głęboko osadzone częściej narażone są na pojawienie się ciemnych obwódek), czy kolor karnacji – ta ciemniejsza szybciej wykazuje efekt podkrążonych oczu nawet we wczesnej młodości.
Dlaczego akurat przy oku?
Skóra w okolicach oczu jest niezwykle cienka i delikatna. Dodatkowo pozbawiona tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych nie ma warstwy oddzielającej ją od mięśnia oraz naczyń krwionośnych, które okrywa. Jeśli jeszcze pozbawimy ją odpowiedniej ilości wody, skóra staje cieńsza, bardziej przejrzysta, za to krew w naczyniach krwionośnych bardziej gęsta i ciemna. Skutkuje to widocznym efektem sinego oka.
W niektórych przypadkach cienie pod oczami to wynik odkładania się w skórze ciemnego barwnika.
Jak rozwiązać problem?
Ponieważ przyczyn powstawania cieni pod oczami jest wiele, musi być także wiele sposobów rozwiązania tego defektu kosmetycznego. Odpowiednio dobrany i przeprowadzony w gabinecie zabieg pomoże przywrócić skórze właściwy odcień poprzez stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych i zwiększenie gęstości skóry. Szybkie efekty przyniosą zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego, który nie tylko pomoże pogrubić tkankę skóry pod oczami, ale także doskonale ją nawilży i odżywi. Bardzo dobrze w takich przypadkach sprawdzi się również mezoterapia igłowa i mikronakłuwanie frakcyjne, stymulatory tkankowe, drenaż limftatyczny, termolifting czy fala radiowa.
Wybór dedykowanej terapii zabiegowej będzie zależał od indywidualnych predyspozycji Pacjenta, stanu skóry oraz zaawansowania problemu.
Połączenie zabiegów gabinetowych i odpowiedniej pielęgnacji w domu pomoże utrzymać wrażliwą skórę wokół oczu dłużej w dobrej kondycji. Zawsze warto też pamiętać o odpowiedniej ilości wody i substancji odżywczych w diecie, a także odpowiedniej dawce ruchu pozwalającej dotlenić organizm.
