Zabiegi na opuchliznę pod oczami


Obrzęki pod oczami - obrzęk potocznie nazywany opuchlizną, polega na gromadzeniu płynu zawartego we krwi lub chłonce między komórkami. To, że wydostaje się on z naczynek nie jest niczym nienaturalnym – to w ten sposób do komórek przekazywane są przecież tlen i substancje odżywcze. Jednak ten ruch powinien być zrównoważony. Tyle płynu, ile wydostaje się z substancjami odżywczymi, powinno wracać do naczynek z substancjami powstającymi w wyniku metabolizmu komórkowego – dwutlenkiem węgla i produktami przemiany materii. Jeśli wchłania się mniej, płyn gromadzony jest w przestrzeni międzykomórkowej i powstają obrzęki.


Najtrudniej zamaskować obrzęki powstające na twarzy, szczególnie te w okolicy oczu. Dlatego kosmetologia to na nie zwraca szczególną uwagę. Jeżeli opuchnięcie nie wynika ze stanu chorobowego, nie towarzyszy mu ból, świąd, zaczerwienienie czy stan zapalny (w takich przypadkiem potrzebna jest konsultacja z lekarzem!), staje się problemem kosmetycznym.


Jak sobie poradzić z obrzękiem pod oczami?


W zaciszu domowym mamy zwykle ograniczone możliwości. Znacznie więcej można zdziałać w salonie kosmetycznym z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii oraz profesjonalnych preparatów gabinetowych. Do wyboru jest całe spektrum zabiegów na okolice oczu, które przywrócą odpowiednią cyrkulację płynów, a przy okazji ujędrnią skórę oraz zagęszczą jej strukturę.


Jakie zabiegi na opuchnięte oczy?


Sprawdzonymi zabiegami na okolice oczu, które oferujemy w IDEAL są mezoterapia igłowa, drenaż limfatyczny, termolifting jak również zabiegi wykorzystujące działanie fali radiowej czy fibryny. Dla przywrócenia równowagi skóry okolic oczu polecamy również stymulatory tkankowe oraz zabieg mikronakłuwania frakcyjnego. Po dokładnym wywiadzie z Pacjentem lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog wybiera konkretny zabieg, który uwzględnia indywidualne predyspozycje, kondycję skóry i oczekiwania Pacjenta. Warto pamiętać, że przywrócenie właściwego obiegu płynów w okolicach oczu to działanie długofalowe. Wymaga profesjonalizmu i czasu. Pojedyncze zabiegi załagodzą problem, jednak na długotrwałe pozytywne efekty trzeba zapracować, wykonując serie zabiegów.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę