Zabiegi na podkrążone oczy


Podkrążone oczy z wyraźnie ciemniejszymi obwódkami wokół nich to problem z jakim boryka się znaczna część naszych Pacjentów. Niektórzy mówią nawet o efekcie pandy, przez który cała twarz wydaje się smutna, zmęczona czy pozbawiona energii.


Skąd te obwódki?


Okolice oczu to miejsca niezwykle wrażliwe – najcieńsza w całym ciele skóra ułożona bezpośrednio na mięśniu okalającym oko, pozbawiona właściwie podściółki tłuszczowej, staje się niemal przezroczysta z powodów z pozoru błahych takich jak zbyt mała ilość wody w diecie.

Wyraźnie podkrążone oczy mogą być również zwiastunem poważniejszych kłopotów zdrowotnych, szczególnie jeśli problem nasila się wraz z innymi objawami. W takich przypadkach warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza i przeprowadzenie właściwych badań w celu zdiagnozowania przyczyn dręczących nas objawów.

Podkrążone oczy mogą jednak być po prostu efektem zmęczenia, nieprzespanej nocy, stresu, przebytej infekcji, zbyt małego dotlenienia, niewłaściwej diety czy zbyt małego nawodnienia organizmu. Są również przypadki, w których obwiniać należy genetykę – głęboko osadzone oczy częściej wydają się być podkrążone. W takich przypadkach nie zostajemy też sami, możemy udać się po wsparcie do profesjonalistów.


Rozwiązania


Niezależnie od przyczyny ten problem estetyczny możliwy jest do rozwiązania lub znacznego złagodzenia. Warto udać się na wizytę do doświadczonego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej i dopasować do potrzeb konkretną terapię. Jeśli okolica oczu jest lekko zapadnięta, najszybciej zadziała wypełnienie kwasem hialuronowym, który nie tylko zniweluje nierówności, ale również wygładzi zmarszczki, nawilży skórę i pomoże stworzyć grubszą warstwę między naczynkami a skórą. Kosmetolog ma możliwość zaproponowania terapii takich jak drenaż limfatyczny, mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe, termolifting, mikronakłuwanie frakcyjne czy fala radiowa. Doświadczony specjalista ułoży personalizowany plan zabiegowy uwzględniający stan skóry i przyczyny powstawania niekorzystnych zmian. Zagęszczenie i pogrubienie skóry powinno być głównym celem.

Warto pomyśleć o połączeniu sił, by przeciwdziałać problemowi i wspólnie z kosmetologiem dobrać profesjonalną pielęgnację domową, która wzmocni efekty zabiegowe i pozwoli utrzymać je na dłużej. Równie istotna jest też systematyczność - zabiegi na okolice oczu dobrze na stałe wpisać do swojego kalendarza, to pozwoli dłużej utrzymać jędrność skóry i promienne spojrzenie.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę