Zabiegi na przebarwienia na twarzy


Cera o idealnym równomiernym kolorycie to marzenie wielu z nas, choć niektórym - wzorem Japonek czy Koreanek - bardziej podoba się porcelanowa karnacja, dla innych ideałem jest brzoskwiniowa, a jeszcze inni uwielbiają muśnięty słońcem brąz. Zawsze jednak gładka skóra o jednolitym kolorze jest niezwykle pożądana. Niestety zarówno nasza skóra jak i promienie słoneczne, rzadko kiedy działają doskonale równomiernie. Melanina – barwnik skóry – pojawia się często nieregularnie tworząc ciemniejsze lub jaśniejsze plamy.


Rodzaje przebarwień:


Najczęściej na skórze występują piegi (drobne plamki na nosie, twarzy, ale także zdarzają się na ramionach, barkach czy nogach) oraz melasma inaczej zwana ostudą (większe plamy o nieregularnych kształtach). O ile piegi pojawiają się od wczesnego dzieciństwa i zależą od podatności skóry, o tyle melasma pojawia się później, za jej powstawanie odpowiedzialne są często żeńskie hormony płciowe i ekspozycja na słońce. Najbardziej narażone na pojawienie się ostudy są kobiety w ciąży, stosujące antykoncepcję hormonalną lub hormonalną terapię zastępczą.

Z wiekiem lub dużą ekspozycją na promienie UV pojawić się mogą plamy soczewicowate – brunatne okrągłe lub owalne, czy melanoza Riehla (odbarwienia powstałe na skutek używania kosmetyków fotouczulających). Są również przebarwienia pozapalne (PIH) – ciemniejsze lub jaśniejsze powstają po wcześniejszych zmianach skórnych (np. po trądziku) czy uszkodzeniach skóry (otarciach).


Lepiej zapobiegać niż leczyć


Przebarwienia to niełatwy temat, często powracający po pierwotnym załagodzeniu. Z całą pewnością nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z nim samodzielnie ponieważ zabiegi i kosmetyki domowe nie są w stanie przeniknąć w głębokie warstwy skóry. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia gabinetu kosmetologicznego. Tu doświadczenie, profesjonalizm i najnowsze technologie mogą zdziałać znacznie więcej. W zależności od wielkości, źródła powstania i głębokości zmiany kosmetolog poleci odpowiednią terapię zabiegową. Najlepsze efekty przyniosą zabiegi mezoterapii mikroigłowej, peelingi chemiczne oraz laseroterapie. To jak skóra zareaguje na zabieg, jak szybko zmiany zaczną blednąć i czy uda pozbyć się ich zupełnie zależy z kolei od indywidualnych predyspozycji. Profesjonalnie dobrany plan zabiegowy, odpowiednia pielęgnacja domowa oraz całoroczne stosowanie wysokiej fotoprotekcji powinny usunąć lub znacząco zredukować zjawisko przebarwień.




UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę