Zabiegi na rozszerzone pory


Rozszerzone pory pojawiają się u osób z cerą tłustą i mieszaną, tak zwaną cerą problematyczną. Najczęściej dostrzec je można na nosie i policzkach.


Czym są pory skóry?


Pory to zakończania mieszków włosowych, w których znajdują się ujścia gruczołów łojowych. To naturalna struktura w naszej skórze jednak u niektórych osób rozszerzają się nadmiernie stanowiąc problem kosmetyczny. Twarz wówczas wygląda na pokrytą drobnymi dziurkami, przestaje być gładka. Mogą występować na podłożu genetycznym na co nie mamy wpływu.

Często jednak szkodzimy sobie sami, m.in. nadmierną ekspozycją twarzy na promieniowanie UV, niewłaściwą pielęgnacją - szczególnie zapominając o dokładnym oczyszczeniu czy nawilżaniu. Z wiekiem, skóra traci włókna kolagenowe i staje się mniej elastyczna i jędrna co również wpływa na większą widoczność porów. Rozszerzone pory skóry towarzyszą także problemom hormonalnym lub niektórym farmakoterapiom – czasem to leki powodują rozszerzanie porów skóry.

Co robić, gdy się pojawią?


W zredukowaniu wielkości porów pomoże kosmetolog, który poza profesjonalnymi zabiegami gabinetowymi rozplanuje również odpowiednią pielęgnację domową.

Kluczową kwestią w pracy nad rozszerzonymi porami jest dokładne oczyszczanie skóry. Doskonale sprawdzą się odpowiednio dobrane peelingi medyczne, zabiegi oczyszczające typu Hdrodermabrazja, procedury PCA Skin czy Zo Skin Health jak również bardzo popularny zabieg wykorzystujący technologię mikronakłuwania frakcyjnego. Odpowiednio dobrana do potrzeb skóry pielęgnacja domowa podtrzyma i wzmocni efekty osiągnięte w gabinecie kosmetologicznym.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę