Zabiegi na rumień twarzy


Rumień to dolegliwość, pojawiająca się najczęściej u kobiet w wieku 30-40 lat, w której zaczerwienieniu skóry towarzyszy uczucie gorąca. Z czasem w miejscu, gdzie się pojawia, zostają tak zwane pajączki czyli popękane naczynia krwionośne. Rumień pojawia się u osób, które mają bardzo rozwiniętą sieć naczynek krwionośnych – zbyt rozwinięta struktura transportująca krew jest słabsza i mniej szczelna. Następstwem niewyciszonego rumienia może stać się trądzik różowaty.


Kiedy rumień się pojawia?


Osoby dotknięte rumieniem wskazują, że objawy najczęściej pojawiają się w wyniku stresu, podczas wysiłku fizycznego, przy gwałtownych zmian temperatur, dłuższej ekspozycji na słońce czy po spożyciu alkoholu. Rumień mogą wywołać także zmiany hormonalne, a także niektóre terapie czy leki.


Jak walczyć z rumieniem?


Rumień to zbyt zaawansowany problem, by poradzić sobie z nim bez profesjonalnego wsparcia dlatego też warto zwrócić się do kosmetologa czy lekarza medycyny estetycznej. Specjalista po szczegółowej konsultacji będzie w stanie zaplanować terapię, która pomoże zredukować lub załagodzić rumień i wzmocnić skórę. Zaplanuje również pielęgnację domową na bazie kosmetyków dedykowanych cerze naczyniowej, o właściwościach łagodzących, przeciwzapalnych i wzmacniających.

Spośród zabiegów i procedur dostępnych w IDEAL polecamy autorskie terapie PRO XN i PCA SKIN, zabiegi na bazie odpowiednio dobranych kwasów jak również niezwykle skuteczne laserowe usuwanie rumienia. Proponowane zabiegi mają na celu działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, poprawę mikrokrążenia, uszczelnienie i poprawę elastyczności skóry czy obkurczenie rozszerzonych naczyń krwionośnych.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę