Skóra problematyczna, czyli jaka?


Terminem „skóry problematycznej” najczęściej określa się skórę tłustą bądź mieszaną, skłonną do zanieczyszczeń, zmian trądzikowych i zaskórników. Zmiany pojawiają się zazwyczaj na twarzy w tak zwanej strefie T, ale mogą obejmować także dekolt, plecy czy ramiona.


Skąd te wypryski?


Powstawanie niedoskonałości ma związek z nadmierną pracą gruczołów łojowych – wydzielaniem przez nie dużej ilości łoju i towarzyszącym temu nadmiernym rogowaceniem ich ujść. Sebum nie ma możliwości wydostania się na powierzchnię skóry, co prowadzi do powstawania zaskórników, a nawet grudek czy krostek.

Problem młodzieży?


Skóra problematyczna kojarzy się przede wszystkim z okresem dojrzewania i burzą hormonalną. Jednak obecnie coraz więcej dorosłych (aż 40%) także mierzy się z tym problemem. Kłopoty z cerą nie zależą tylko od gospodarki hormonalnej; na stan naszej cery wpływa także styl życia, nieodpowiednia dieta, niedobór snu, zła jakość powietrza i wiele innych czynników środowiskowych. Warto to zrozumieć, by móc skutecznie poradzić sobie ze skórą problematyczną i zapobiegać powracaniu niedoskonałości w przyszłości.


Kto może pomóc?


Na początku warto wybrać się do Kosmetologa, który oceni stan naszej skóry, omówi z nami dotychczasową pielęgnację domową i zaproponuje serię zabiegów. Jeśli problem jest bardzo nasilony dobrym wyborem będzie dermatolog, który może zlecić odpowiednie badania oraz zaproponować farmakoterapię. Najistotniejsze będzie zawsze ustalenie przyczyny pojawiania się niedoskonałości. Walka z problematyczną cerą nie musi być nieprzyjemna czy długotrwała – czasami jest to kwestia zmiany nawyków i wprowadzenia systematyczności w zabiegach oraz pielęgnacji domowej.




UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę