Zabiegi kosmetyczne na trądzik różowaty


Trądzik różowaty – niewiele ma wspólnego z tradycyjnym trądzikiem - to choroba dermatologiczna charakteryzująca się przewlekłym zaczerwienieniem skóry, a w zaawansowanym stadium również krostkami i grudkami. Głównie dotyka kobiet, a pierwsze objawy pojawiają się najczęściej ok 30 roku życia. Dotyczy osób mających jasną karnację i cerę naczynkową. Zabiegi kosmetyczne na trądzik różowaty umożliwiają oczyszczenie skóry z trądziku.


Wiele nieswoistych symptomów sprawia, że może długo pozostawać nierozpoznana i Pacjent trafia do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej z chorobą już w zaawansowanym stadium. Zaostrzenie objawów występuje pod wpływem czynników drażniących takich jak: gorące lub ostre potrawy, nagłe zamian temperatur, sytuacje silnego stresu i emocji. Najczęściej zamiany trądzikowe pojawiają się na nosie, policzkach, podbródku, czole, bokach szyi, dekolcie czy za uszami.


Co jest powodem trądziku różowatego?


Za najczęstszą przyczynę trądziku różowatego uważa się połączenie problemów naczyniowych i zaburzeń gruczołów łojowych. Wzmocnić efekt i przyspieszyć pojawienie się objawów mogą alergia, czy swoista reakcja organizmu na substancje drażniące.


Jak sobie radzić z trądzikiem różowatym?


Trądzik różowaty to nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim choroba, dlatego należy się z nim zgłosić do specjalisty. Można się go pozbyć niemniej leczenie jest długim procesem. Należy wdrożyć kompleksowy plan działania: delikatna pielęgnacja dedykowana cerze naczynkowej, zmiana stylu życia i diety, profesjonalne zabiegi kosmetologiczne, a w stadium zaawansowanym również farmakologia.

Doświadczony kosmetolog w trakcie konsultacji pomoże ocenić stan skóry i zaawansowania problemu. Jeśli pozbycie się trądziku różowatego będzie wymagało wsparcia farmakologicznego pokieruje do odpowiedniego lekarza. Może jednak okazać się, że to nie będzie konieczne, ponieważ współczesne technologie w zakresie kosmetologii medycznej/estetycznej zadziałają szybko i co najważniejsze - skutecznie. Leczenie laserowe, peeling medyczny czy indywidualne terapie PRO XN czy PCA Skin polecane są najczęściej. Warto skorzystać z możliwości, które daje współczesna kosmetologia, aby poprawić sobie samopoczucie i komfort życia.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę