Usuwanie blizn na twarzy


Blizna jest zmianą powstałą na skórze podczas gojenia rany. Uszkodzona zostaje skóra właściwa, której ubytki są uzupełniane przez tkankę łączną włóknistą. Pozwala ona zespolić uszkodzone struktury. Blizny mogą pojawiać się w różnych miejscach, a ich kształt oraz wygląd zależy od sposobu przerwania ciągłości tkanki np. w wyniku skaleczenia czy oparzenia.


Wśród rodzajów blizn możemy wyróżnić między innymi:

BLIZNOWCE - ich powstawanie jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji genetycznych pacjenta, skłonność do nadmiernej produkcji i gromadzenia kolagenu powoduje powstawanie grubych skupisk tkanki bliznowej, mających tendencje do przerastania poza obszar zranienia

BLIZNY PRZEROSTOWE - powstają na skutek nadmiaru włókien kolagenowych o twardej wypukłej, czerwonej powierzchni. Ich wzrost obejmuje obszar zranienia z towarzyszącym świądem i bólem

BLIZNY ZANIKOWE - cienkie, bibułkowate niewielkie zagłębienia w skórze powstałe na skutek nieprawidłowej produkcji kolagenu (np. po przebytej ospie lub trądziku)

ROZTĘPU - to blizny powstające na skutek osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych oraz czynników powodujących naturalne rozciągnięcie skóry (ciąża, nagły przyrost masy ciała, intensywny wzrost w okresie dojrzewania) – nie występują w obrębie twarzy.

Kosmetologia i medycyna estetyczna na pomoc w redukcji blizn


Każda blizna wymaga indywidualnej konsultacji, ponieważ wybór odpowiedniej terapii zabiegowej zależy od wielu czynników: od jej rodzaju, źródła pochodzenia i czasu, jaki upłynął od jej powstania.

Konsultacje w IDEAL przeprowadzane są przy wsparciu komputerowego analizatora skóry Observ 520x, który zapewnia absolutnie najwyższy standard konsultacji kosmetologicznej i doboru terapii zabiegowej dopasowanej do indywidualnych potrzeb skóry.

W przypadku zabiegów redukujących blizny warto wybrać zabiegi, które będą zwiększały produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu umożliwią osiągnięcie efektu spłycenia blizn i ogólnej poprawy wyglądu skóry. Najbardziej skuteczne zabiegi to mezoterapia mikroigłowa, stymulatory tkankowe, zabiegi laserowe, peelingi medyczne jak również procedury terapeutyczne PCA Skin czy PRO XN.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę