Usuwanie owłosienia z twarzy


Problem nadmiernego owłosienia nazywany jest hirsutyzmem. Szczególnie uciążliwy jest dla kobiet, ponieważ ciemne, grube i sztywne włoski pojawiają się na twarzy w miejscach charakterystycznych dla owłosienia męskiego – głównie na brodzie, nad górną wargą, rzadziej na policzkach. Najczęstszą przyczyną nadmiernego owłosienia są zaburzenia hormonalne – nadprodukcja męskich hormonów płciowych, czyli androgenów, przyjmowanie leków o działania androgennym bądź predyspozycje genetyczne. Znaczna część Pacjentów boryka się jednak z nadmiernym owłosieniem mimo braku problemów ze zdrowiem.


Rozpoczynając walkę z nadmiernym owłosieniem na twarzy należy w pierwszej kolejności wykonać podstawowe badania i wykluczyć problemy zdrowotne, a następnie skorzystać z konsultacji kosmetologicznej i rozważyć serię zabiegów depilacji laserowej. W przypadku zaburzeń hormonalnych i konieczności stosowania farmakoterapii, należy najpierw upewnić się czy można jednocześnie korzystać z zabiegów epilacji.

W większości przypadków do naszych gabinetów trafiają klienci chcą pozbyć się zbędnego owłosienia z twarzy ze względów estetycznych i poczucia komfortu. Depilacja laserowa pozostaje najbardziej skuteczną i jednocześnie bezpieczną metodą wyeliminowania tego defektu kosmetycznego.

Istotnym elementem przed rozpoczęciem serii zabiegów epilacji jest szczegółowa konsultacja mająca na celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu oraz dobrania odpowiednich parametrów zabiegowych uwzględniających rodzaj, grubość, kolor i gęstość włosa oraz fototyp skóry. W przypadku przyjmowania leków, warto wykonać także próbę laserową.

Po przeprowadzonej serii zabiegów depilacji laserowej (6-8 zabiegów) skóra jest idealnie gładka, pozbawiona niechcianego owłosienia na długi czas, niemniej w celu podtrzymania efektu warto jest pamiętać o zabiegach przypominających.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę