Zamykanie naczynek na twarzy DYE VL

Zabiegi na naczynka


Skóra naczyniowa to jeden z najczęściej spotykanych problemów w gabinetach dermatologicznych i kosmetologicznych. Przybiera różne postaci – od pojedynczych naczynek najczęściej w okolicach nosa oraz policzków, po rozległy rumień, obejmujący całą twarz, często także szyję i dekolt. Jest to problem nie tylko natury estetycznej; może świadczyć np. o trądziku różowatym, który bardzo często pojawia się po 30 r. ż., nawet jeżeli wcześniej nasza skóra nie wykazywała tendencji do nadmiernego czerwienienia.


Dlaczego naczynka stają się widoczne?


Naczynka, potocznie nazywane pajączkami uwidaczniają się na twarzy, szczególnie w przypadku skór bardzo wrażliwych, cienkich - naczynia krwionośne są wówczas położone płytko pod skórą. Dodatkowo, gdy ściany naczyń są mało elastyczne, rumień zaczyna się utrwalać.

Najczęściej wśród powodów pojawienia się naczynek wymienia się czynniki genetyczne, hormonalne, nadciśnienie, alergie, ale także nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV, wiatr czy duże wahania temperatur. Ryzyko uwidocznienia się pajączków zwiększają także niehigieniczny tryb życia - palenie papierosów, czy spożywanie alkoholu.


Czy można się pozbyć pajączków?


Rozpoczynając terapię skóry naczyniowej, warto nastawić się na długofalowe działanie – zarówno w gabinecie kosmetologicznym, jak i samodzielnie w domu. Podstawą jest odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa wraz z całoroczną wysoką ochroną przeciwsłoneczną oraz wykluczenie czynników dodatkowo zaogniających problemy naczyniowe – m.in. palenie papierosów, duża ilość ostrych przypraw w diecie, spożywanie alkoholu, nadmierny stres.

W gabinecie natomiast skupiamy się na zabiegach laserowego zamykania naczyń/redukcji rumienia oraz tych wspomagających produkcję włókien elastynowych i kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się „grubsza” i zmniejsza się tendencja do widoczności naczynek.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę