Zabiegi na zaskórniki
usuwanie zaskórników Warszawa


Zaskórniki, inaczej wągry to wykwity skórne, które powstają przy zwiększonej produkcji tłuszczu (sebum) przez gruczoły łojowe oraz rogowaciejącym naskórku zamykającym ujścia porów. Występują zarówno u młodzieży w okresie dorastania, ale też u dorosłych, u których gospodarka łojowa nie jest uregulowana.


Czym są zaskórniki?


Najprościej ujmując, to ciemne lub białe grudki w skórze powstające z obumarłych komórek naskórka i wydzieliny gruczołów łojowych. Powstają najczęściej w okolicach łojotokowych np. na nosie, czy w okolicy brody, ale też na plecach.

Zaskórniki - rodzaje


Zaskórniki dzielimy na dwa rodzaje – otwarte i zamknięte. Otwarte to te ciemne kropki. Powstają kiedy przy zastoju sebum dochodzi do zakażenia i utlenienia masy rogowo-łojowej. Przy tego typu wągrach mogą pojawić się torbiele z ropą, a te z kolei mogą prowadzić do tworzenia się blizn, dlatego warto je usuwać.

Zaskórniki zamknięte – wykwity o jasnym zabarwieniu; są efektem zatkania ujścia gruczołu i nagromadzenia warstwy rogowej naskórka. Niestety również nie wyglądają korzystnie, zaburzając gładkość skóry.


Jak się pozbyć wągrów?


Warto rozpoznać przyczynę powstawania wągrów i starać się ją zniwelować. Za powstawanie zaskórników może być odpowiedzialna zarówno gospodarka hormonalna, jak i niewłaściwa pielęgnacja. Dlatego walkę z zaskórnikami warto rozpocząć od wykonania badań. Jeśli w wynikach nie będzie nic niepokojącego najrozsądniej znaleźć doświadczonego kosmetologa i umówić się na wizytę. Zabiegi i rytuały w gabinecie pomogą pozbyć się nieestetycznych zmian.

Zachęcamy do skorzystania z peelingów medycznych, zabiegu Hydrodermabrazji DermaClear czy autorskich terapii PCA SKIN i PRO XN. Zabiegi złuszczające i dogłębnie oczyszczające pomogą odblokować pory dzięki czemu skóra będzie wyglądała zdecydowanie lepiej i zdrowiej.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę