Zabiegi na zmarszczki w okolicy oka i mimiczne


Zmarszczki pojawiają się przede wszystkim wraz z upływem czasu - na skutek procesów starzenia się skóry. Niemniej ogromny wpływ na ich powstawanie i pogłębiane się mają takie czynniki jak: dieta, styl życia, ekspozycja na słońce, predyspozycje genetyczne, czynniki środowiskowe, a także niewłaściwa pielęgnacja.

Rozróżniamy kilka rodzajów zmarszczek: starcze, mimiczne, odwodnieniowe, palacza czy zmarszczki posłoneczne, czyli fotostarzenie skóry.


Za zmarszczki mimiczne, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada nasza mimika. Osoby o wyrazistej mimice ujrzą pierwsze bruzdy znacznie wcześniej niż osoby, które unikają uśmiechu czy też marszczenia czoła. Zmarszczki starcze powstają wraz z wiekiem na skutek degradacji włókien kolagenu i elastyny oraz zmniejszonej ilości kwasu hialuronowego w skórze. Duże znaczenie ma również poziom nawilżenia. Brak elastyczności skóry przykłada się na jej wiotczenie, a to z kolei na ukazywanie się charakterystycznych zagłębień.


Profilaktyka ma znaczenie


Najważniejsze jest to, aby dbać o skórę jeszcze przed pojawieniem się wyraźnych zmarszczek. Profilaktyka może opóźnić proces ich powstawania. W zależności od wieku warto stosować kosmetyki dobrane do indywidualnych potrzeb skóry.

Należy dbać o kondycję skóry twarzy - szczególne znaczenie ma jej właściwe nawilżanie i nawodnienie, ujędrnianie (domowe masaże podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych), a także stosowanie kremów chroniących przed promieniowaniem UV.


Czy wygładzenie zmarszczek jest możliwe?


Współczesna kosmetologia profesjonalna oraz medycyna estetyczna oferują wiele możliwości skutecznego wygładzenia, a nawet redukcji zmarszczek. Rodzaj wybranej terapii zależny jest od typu i pochodzenia zmarszczek, stopnia ich zaawansowania oraz miejsca występowania.

Kluczowa w doborze odpowiedniej terapii jest profesjonalna konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, która w IDÉAL odbywa się z wykorzystaniem komputerowego analizatora skóry. Szczególną popularnością cieszy się zabieg z wykorzystaniem toks. Bot., która świetnie poradzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi – zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki między brwiami (tzw. Lwia zmarszczka). W walce o gładką skórę bez pomogą nam również takie zabiegi jak mezoterapia igłowa i mikroigłowa, stymulatory tkankowe, fala radiowa oraz termolifting.

Możliwości jest bardzo dużo – wybierz wraz ze swoim zabiegowcem te, które będą najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i potrzeb Twojej skóry.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę