Pn 12:00-20:00, Wt — Pt 08:00-20:00 | Sb 09:00-17:00

Depilacja laserowa – na ile starcza?

Redakcja Ideal 01 lipca 2023

Depilacja laserowa cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia. Seria zabiegów pozwala wyeliminować również problem wrastających włosów oraz zapalenia mieszków włosowych. Jak długo utrzymuje się depilacja laserowa? Czy warto z niej korzystać? Odpowiadamy!

SPIS TREŚCI

Depilacja laserowa – jak długo utrzymuje się efekt po pierwszym zabiegu?

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod wyeliminowania owłosienia. Urządzenie efektywnie niszczy włosy i elementy je otaczające, dzięki czemu włosy nie odrastają. Przez pierwsze kilka dni po zabiegu włosy wyrastają poza powierzchnię skóry, a z czasem zaczynają wypadać. Dzieje się tak dlatego, że za pomocą lasera usuwane są wyłącznie te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu (anagenu). Jeden zabieg umożliwia pozbycia się około 30% włosów.

Aby lepiej zobrazować działanie lasera, warto przybliżyć etapy wzrostu włosa. Jest to:

Depilacja oddziałuje wyłącznie na włosy będące pod skórą i u nasady, czyli celuje we włosy w fazie anagenu. Musisz wiedzieć jednak o tym, że włosy na ciele nie rosną w jednym tempie. Każdy z nich może przechodzić przez inną fazę. Dlatego wykonanie serii zabiegów jest niezbędne, aby laser mógł dotrzeć do każdego z nich.

Warto podkreślić, że otrzymany po zabiegu efekt zależy od koloru i struktury owłosienia. Wiązki lasera pochłaniane są przez barwnik (melaninę). Z racji tego o wiele łatwiejsze do usunięcia są włosy ciemniejsze niż jasne: blond, siwe czy rude. Co więcej, duże znaczenie ma również kolor skóry. Najłatwiej usuwa się ciemne włoski na jasnej skórze. Im klient ma ciemniejszą karnację, tym wyeliminowanie u niego owłosienia jest trudniejsze. O tym, jak dany typ skóry reaguje na promieniowanie ultrafioletowe, można dowiedzieć się więcej, zapoznając się z fototypami skóry.

Laserowe usuwanie owłosienia – na ile wystarcza?

Chcesz zdecydować się na depilację laserową? Na jak długo wystarczy seria zabiegów? Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań danej osoby. Jak wspomniano wcześniej, na skuteczność depilacji przekłada się kolor i struktura włosów, ale nie tylko. Duże znaczenie ma również kondycja organizmu oraz kwestie hormonalne.

Co więcej, laserowe usuwanie owłosienia wiąże się z koniecznością odbycia regularnych zabiegów w zalecanych odstępach czasowych. W przypadku naszej kliniki rekomendujemy serię od 4 do 6-8 zabiegów. Odstępy pomiędzy nimi zależą od depilowanej partii ciała i prezentują się następująco:

Oczywiście podane odstępy czasowe są uogólnione. Nasi specjaliści dokładnie zapoznają się ze stanem zdrowotnym pacjentów, a także specyfiką ich włosów. Dzięki temu mogą uśrednić liczbę i intensywność zabiegów do konkretnego przypadku.

Po wykonaniu wszystkich zabiegów, depilacja laserowa daje świetne rezultaty, ale czy na długo? Zwykle efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez kilka lat. Nie oznacza to jednak, że raz wykonana seria utrzyma się do końca życia. Organizm ma naturalną zdolność do regeneracji. W związku z tym włosy po czasie mogą ponownie odrastać. Właśnie dlatego zalecane jest przeprowadzanie zabiegów przypominających. Wykonuje się je raz lub dwa razy do roku.

Depilacja laserowa na twarzy – przez jaki czas się utrzymuje?

Owłosienie na twarzy jest szczególnie wstydliwym problemem estetycznym dla kobiet. Nic więc dziwnego, że na usunięcie „wąsika” znad górnej wargi, baczków czy owłosienia podbródka decyduje się tak wiele pań. Czy jednak depilacja laserowa twarzy wystarcza na długo? Włosy na twarzy są trudne do usunięcia. Nierzadko więc konieczne jest wykonanie większej liczby zabiegów. Ich skuteczność zależy od indywidualnych predyspozycji. U części efekty utrzymują się przez lata. Inne natomiast wymagają wykonania zabiegu przypominającego nawet co 3–4 miesiące. Tak szybki przyrost włosów jest najczęściej spowodowany uwarunkowaniami hormonalnymi.

Jakie czynniki mają wpływ na trwałość depilacji laserowej?

Jeśli zmagasz się z nadmiernym owłosieniem i chcesz skorzystać z zabiegów depilacji laserowej, warto udać się do lekarza. Mowa tutaj o przypadkach osób, u których włosy pojawiają się w dość nietypowych miejscach lub włoski są bardzo ciemne i grube. Przykładem może być tutaj np. gęste owłosienie na podbródku u kobiety.

Najczęstszą przyczyną nadmiernego owłosienia typu męskiego (hirsutyzm) są zaburzenia hormonalne, które powodowane są przez zespół policystycznych jajników, ale nie tylko. Mogą mieć również nieznane pochodzenie. Szybki wzrost włosów wiąże się również ze zwiększonym poziomem androgenów (np. testosteronu) u pań. Co więcej, za przyspieszony i zwiększony porost włosów odpowiadają także takie schorzenia jak: nadczynność tarczycy, otyłość czy stosowanie sterydów anabolicznych.

Dzięki wizycie u lekarza i wykryciu przyczyny szybkiego wzrostu ciemnych i gęstych włosów można zmniejszyć skalę problem. W efekcie również skorzystanie z zabiegów okaże się skuteczniejsze, a otrzymane rezultaty będą utrzymywały się przez dłuższy czas.

Od czego jeszcze zależy skuteczność depilacji laserowej?

Skuteczność i trwałość depilacji laserowej zależą również od tego, w jaki sposób, i jakim sprzętem została przeprowadzona. Wyłącznie sprawdzone, bezpieczne i profesjonalne miejsca mogą zapewnić najwyższy stopień efektywności. Jeśli szukasz kliniki, w której uporasz się ze zbędnym owłosieniem, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W IDÉAL dysponujemy najlepszym i najnowocześniejszym sprzętem, a także wykwalifikowaną kadrą specjalistów, którzy zrobią wszystko, aby zagwarantować Ci najlepszą opiekę i skuteczność depilacji.

Depilation in the bikini zone. A woman holding a cactus in her hand

Depilacja laserowa – na jak długo utrzymają się efekty? Czy warto?

Jeśli chcesz zapomnieć o ciągłym goleniu się, podrażnieniach ciała, a także zapaleniu mieszków włosowych, depilacja laserowa będzie strzałem w dziesiątkę. To zabieg, który cieszy się ogromną popularnością i to nieprzypadkowo. Efekty, jakie można uzyskać, są zachwycające. Gładka skóra przez wiele dni bez podrażnień To możliwe! W przypadku wielu osób zabiegi usuwają owłosienie na 5–10 lat. To świetny wynik! Oczywiście bardzo ważne jest regularne wykonywanie zabiegów przypominających. Każdy z nich sprawia, że data kolejnego oddala się w czasie.

Chcesz zdecydować się na depilację laserową? Sprawdź wcześniej, jak funkcjonuje Twoja gospodarka hormonalna i miej nad nią kontrolę również w czasie zabiegów. Dzięki temu zwiększysz swoje szanse na dłuższy i lepszy efekt depilacji laserowej.

Podobne artykuły

Czytaj więcej

Kriolipoliza to zabieg, który ostatnimi czasy zyskał na popularności. Jest to mało inwazyjna i bezbolesna, charakteryzująca się dużym bezpieczeństwem metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która zapewnia bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o modelowanie sylwetki i zmniejszenie obwodów opracowywanych obszarów.