Zabiegi na skórę suchą


Kluczową rolę odgrywa nieodpowiednie nawilżenie jak również niedobór składników tłuszczowych, czyli lipidów w płaszczu hydrolipidowym skóry.

Z wiekiem w skórze ubywa naturalnego kwasu hialuronowego, który odpowiedzialny jest za odpowiedni poziom nawilżenia. Istotne są również uwarunkowania genetyczne jak i podstawowe błędy popełnianie w codziennej pielęgnacji: nadmierne stosowanie peelingów, kosmetyki na bazie alkoholu jak również nieprawidłowa dieta. Stres i niektóre leki również nie pozostają bez znaczenia.


Skóra sucha, czyli jaka


Najczęściej cienka, szorstka w dotyku, matowa i pozbawiona blasku. Łatwo ulega podrażnieniom, często się czerwieni i łuszczy. Po umyciu twarzy wodą odczuwane jest ściągnięcie i ogólny dyskomfort. Niestety skóra sucha jest bardziej podatna na przedwczesne pojawienie się zmarszczek.

Po pierwsze troskliwa pielęgnacja


Nawilżanie jest istotne w przypadku każdego rodzaju skóry, ale przy cerze suchej, to priorytet. Odpowiednia ilość wody w diecie oraz nawilżające kosmetyki dedykowane skórze suchej bogate w ceramidy, kwas hiaulorowny, wit. A i E pomogą wesprzeć naturalną powłokę wodno-lipidową, utrzymać jędrność skóry i jej odpowiednie napięcie.


Pielęgnacja jest wsparciem


Kiedy właściwa pielęgnacja domowa to za mało, z pomocą przychodzi kosmetologia estetyczna. Przy skórze suchej, matowej, poszarzałej profesjonalne zabiegi gabinetowe pomogą nam utrzymać właściwy stan nawodnienia i nawilżenia, ale też sprawią, że będzie ona bardziej elastyczna i odporna na czynniki zewnętrze. Pozwoli nam także uniknąć zmarszczek, zaczerwienień czy podrażnień. Oferta profesjonalnych silnie nawilżających zabiegów jest naprawdę bogata, a na jej szczególne wyróżnienie zasługuje mezoterapia igłowa – dzięki której jesteśmy w stanie dostarczyć w głąb skóry cenne składniki odżywcze i nawilżające.

Doskonale sprawdzi się również zabieg Hydrodermabrazji, fibryna czy indywidualnie dobierane terapie PCA SKIN i PRO XN, które gwarantują przywrócenie integralności naskórka. Współczesna kosmetologia profesjonalna pozwala na indywidualne podejście do Pacjenta i tworzenie personalizowanych terapii zabiegowych dostosowanych do konkretnych potrzeb i wymagań skóry.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę