Usuwanie worków pod oczami


Worki pod oczami to popularna nazwa dla opuchlizny w okolicach oczu spowodowanej nieprawidłowym przepływem limfy. Problem ten może pojawić się w każdym wieku, w zależności od uwarunkowań genetycznych i stylu życia.


Skąd się biorą?


Zastoje limfatyczne, które powodują obrzęk na górnej, dolnej lub obu powiekach dostrzec można najczęściej rano, ponieważ dłuższe przebywanie w pozycji horyzontalnej spowalnia krążenie. Przez naczynia krwionośne przesiąka więcej płynów niż jest z powrotem wchłaniana. Płyny pozostają w przestrzeniach międzykomórkowych powodując obrzęki.

Na zaburzenia cyrkulacji wpływ ma również zmęczenie, zbyt małej ilość snu, alkohol czy zbyt dużo soli w codziennej diecie jak również uwarunkowania genetyczne.


Czy można pozbyć się worków pod oczami?


Podjęcie kroków mających na celu usunięcie bądź minimalizację problemu należy od zacząć od dokładnej analizy, ustalenia przyczyny i poznania kondycji skóry. Poza podstawową kwestią czyli wizytą u lekarza, powinniśmy wybrać się do kosmetologa, bowiem bez względu na powód objawy z całą pewnością da się złagodzić. Lepsze napięcie i gęstość skóry wpłyną na zdecydowaną poprawę wyglądu obszaru pod oczami. Do zapewnienia takiego efektu kosmetolog może wykorzystać wiele technologii i preparatów, które dobierze w zależności od stanu skóry i indywidualnych predyspozycji Pacjenta.

Profesjonalnie wykonany drenaż limfatyczny, mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe, termolifting, mikronakłuwanie frakcyjne, zastosowanie zabiegów z wykorzystaniem fali radiowej czy fibryny pomogą zredukować zaburzenia krążenia limfatycznego, a dzięki temu wesprzeć indywidualną walkę o piękne spojrzenie.
UMÓW SIĘ NA DARMOWĄ KONSULTACJĘ

tel: +48 888 604 777


umów wizytę