Pn 12:00-20:00, Wt — Pt 08:00-20:00 | Sb 09:00-17:00

Endermologia – jakie efekty przynosi i po ilu zabiegach są one widoczne?

Redakcja Ideal 01 lipca 2023

Endermologia LPG to masaż podciśnieniowy wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę masującą, która oddziałuje na skórę i tkankę łączną. Dzięki niemu możemy wymodelować sylwetkę, zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i zniwelować cellulit. Dowiedz się, czym jest Endermologia i jakie efekty możemy osiągnąć po serii 5 czy 10 zabiegów.

spis treści

Endermologia – podstawowe informacje

Endermologia to zabieg przeprowadzany przy wykorzystaniu głowicy składającej się z ruchomych rolek i komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia fałd skórny jest zasysany i jednocześnie masowany. Rolki poruszają się wewnątrz głowicy względem siebie oraz ruchem obrotowym wokół własnej osi, dzięki czemu skóra drenowana jest w różnych kierunkach. Drenaż limfatyczny zalecany jest osobom, które chcą zniwelować cellulitwymodelować sylwetkę i dodatkowo usunąć z organizmu toksyny. Endermologia pomaga osiągnąć zadowalające efekty nie tylko w zakresie poprawy jakości skóry, ale również niweluje ból stawów, obrzęki kończyn, rozluźnia napięcia mięśniowe.

Endermologia twarzy, brzucha, ud, pośladków – na jakie efekty można liczyć?

Decydując się na zabieg Endermologii znakomite efekty można uzyskać w przypadku wielu obszarów ciała. Najczęściej zabieg przeprowadzany jest w obrębie ud i pośladków, często pacjenci decydują się także na endermologię brzucha. Po wykonaniu serii masaży skóra staje się jędrniejsza, wygładzona, pozbawiona cellulitu i obrzęków.

Endermologia zapewnia świetne efekty także w obrębie twarzy. W przypadku zabiegu Endermolift pacjenci mogą liczyć na rozświetlenie skóry, wygładzenie zmarszczek oraz zwiększenie jędrności. Pozostałe efekty, jakie daje endermologia twarzy to m.in. usunięcie cieni i worków pod oczami oraz poprawa konturu twarzy. To rozwiązanie dedykowane w szczególności dla osób, które chcą wyeliminować pierwsze oznaki starzenia i poprawić ogólną kondycję skóry

Czy po 5 zabiegach endermologii widoczne są już efekty?

Endermologia jest zabiegiem wykonywanym w seriach (5-10-20 zabiegów). Pierwsze efekty można zauważyć już po 2-3 zabiegach. Oczywiście wszystko zależy od stanu wyjściowego skóry. Warto pamiętać o tym, że na przyspieszenie powodzenia masaży oraz utrwalenie efektów wpływa zaangażowanie pacjenta. Pomiędzy sesjami należy pić dużo wody, stosować dietę ubogą w węglowodany i unikać żywności przetworzonej. Wskazana jest również aktywność fizyczna. Endermologia połączona ze zrównoważonym żywieniem i sportem zapewnia fenomenalne rezultaty. Będzie można zauważyć je nie tylko w wyglądzie ciała, lecz także wpłyną pozytywnie na samopoczucie.

Endermologia – efekty po pełnej serii zabiegów

Każda kolejna sesja Endermologii przybliża do osiągnięcia wymarzonych efektów. Po pełnej serii 10 lub 20 zabiegów pacjenci zyskują nową, wymodelowaną sylwetkę. Skóra staje się bardziej jędrna, napięta, wygląda młodziej i atrakcyjniej. Zredukowany zostaje również cellulit. U osób decydujących się na masaż podciśnieniowy, następuje także polepszenie krążenia limfy i krwi. Prowadzi to do zmniejszenia uporczywych obrzęków. Co więcej, lepsze ukrwienie przekłada się na poprawę kolorytu skóry.

W przypadku serii zabiegów Endermolift można spodziewać się młodszego wyglądu skóry twarzy, pięknie wymodelowanych rysów, a także spłycenia pierwszych zmarszczek. Masaż podciśnieniowy aktywuje metabolizm tkanek, a także pobudza do produkcji kolagenu, co prowadzi do uelastycznienia skóry i poprawy kolorytu.

Czy po zakończonej serii zabiegów konieczne jest ich powtórzenie?

Aby jak najdłużej cieszyć się osiągniętymi efektami, czyli wymodelowaną sylwetką i odmłodzoną twarzą, warto stosować zabiegi przypominające. Ich liczbę oraz odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami ustalane są przez kosmetologa. Pomoże on dobrać odpowiednią kurację dopasowaną do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na konsultacji.

Podobne artykuły

Czytaj więcej

Kriolipoliza to zabieg, który ostatnimi czasy zyskał na popularności. Jest to mało inwazyjna i bezbolesna, charakteryzująca się dużym bezpieczeństwem metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która zapewnia bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o modelowanie sylwetki i zmniejszenie obwodów opracowywanych obszarów.

Zdarzyło Ci się przybrać na wadze? Masz problem z tkanką tłuszczową odkładającą się w newralgicznych miejscach? Skóra nie jest tak jędrna i elastyczna jak dotychczas, a cellulit spędza Ci sen z powiek? Zapraszamy na wizytę do kosmetologa.