kobieta
Endermologia – przeciwwskazania do zabiegu, o których powinnaś wiedzieć
31 lipca 2023
kobiece ciało po endermologii
Endermologia – jakie efekty przynosi i po ilu zabiegach są one widoczne?
31 sierpnia 2023

Laserowe usuwanie wąsika


Owłosienie pojawiające się na twarzy często bywa dla kobiet raczej wstydliwym problemem estetycznym. Najczęściej panie borykają się z wąsikiem i włoskami w obrębie brody. Kiedy są one ciemne i grube, często stają się powodem dyskomfortu i obniżenia samooceny. Aby pozbyć się owłosienia znad górnej wargi, warto zdecydować się na skuteczny zabieg, jakim jest laserowe usuwanie wąsika!

Czym jest kobiecy wąsik i skąd się bierze?


Ciemne i grube włoski nad wargą potrafią być dla pań wstydliwym problemem. Wpływają negatywnie na poczucie własnej wartości i kobiecości. Skąd się biorą? Jednym z powodów są zaburzenia hormonalne. Do powstawania nadmiernego owłosienia przyczynia się zbyt duża ilość androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Taki stan nazywa się hiperandrogenizmem. Hirsutyzm (nadmierne owłosienie) jest także wynikiem chorób, takich jak PCOS (zespół policystycznych jajników), zespół Cushinga czy przerost nadnerczy.

Nadmierne owłosienie na twarzy może być także cechą dziedziczną lub determinowaną rasowo. Pozostałe czynniki wpływające na obecność kobiecego wąsika to m.in. otyłość, terapia sterydami czy insulinooporność.

Depilacja laserowa wąsika – wskazania i przeciwwskazania

Depilacja laserowa wąsika to rozwiązanie dla pań, które chcą pożegnać się z nadmiernym owłosieniem na twarzy. Seria zabiegów pozwala uwolnić się od konieczności systematycznego golenia, zwiększa pewność siebie i sprawia, że górna warga nie będzie już więcej narażona na podrażnienia, zapalenia czy wrastanie mieszków włosowych. Co więcej, depilacja jest dedykowana nie tylko dla kobiet, mogą z niej skorzystać również panowie. Zyskają na tym szczególnie mężczyźni borykający się z wrażliwą skórą.

Jakie osoby nie mogą skorzystać z depilacji laserowej? Przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu są następujące:

  • ciąża,
  • nowotwory,
  • cukrzyca insulinozależna,
  • łuszczyca,
  • epilepsja,
  • bielactwo,
  • choroby immunologiczne,
  • występowanie niektórych znamion.

Aby bezpiecznie przystąpić do zabiegu depilacji laserowej, warto skonsultować się z naszymi specjalistami, a w przypadku zaburzeń hormonalnych - także swoim lekarzem.

Laserowe usuwanie wąsika – na czym polega zabieg?

Usuwanie wąsika laserem polega na skierowaniu wiązki światła na obszar skóry nad górną wargą. Wcześniej, po przeprowadzeniu wywiadu ze specjalistą, dopasowuje się parametry urządzenia do typu cery i owłosienia. Światło lasera niszczy cebulkę włosa, docierając do głębokich warstw skóry i uszkadzając barwnik – melaninę. Warto wiedzieć, że przypadku osób o jasnej karnacji i ciemnym, grubym owłosieniu, zabieg przynosi o wiele lepsze rezultaty. U osób mających jasne, siwe czy rzadkie owłosienie efekt może być słabszy.

Ile razy trzeba wykonać zabieg usuwania wąsika laserem?

Co jaki czas powinno się przeprowadzać depilację laserową? Ile razy najlepiej przystąpić do zabiegu? To pytania, które często zadają osoby zainteresowane tym rozwiązaniem. Liczba zabiegów niezbędna do osiągniecia satysfakcjonujących efektów ustalana jest z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkować pacjenta. Pod uwagę brane są, takie czynniki jak: typ skóry, rodzaj włosów czy obszar ciała. Jeśli chodzi o wąsik, najczęściej potrzebna jest seria 6 - 8 zabiegów w regularnych odstępach czasowych (kilku tygodni).

Czy warto zdecydować się na depilację laserową? Tak, ponieważ to jedyna skuteczna metoda trwałego usuwania owłosienia. To świetne rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą czuć się pewnie w swoim ciele, odzyskać pewność siebie i pożegnać się z koniecznością ciągłego usuwania owłosienia. Efekty depilacji laserowej utrzymują się zazwyczaj przez kilka lat. Od czasu do czasu warto jednak zastosować zabieg przypominający dla podtrzymania efektów.

Depilacja laserowa wąsika – jaka jest przybliżona cena zabiegu?

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej wąsika, warto dowiedzieć się, jak jest cena takiego zabiegu. Koszt jest zależny od liczby zabiegów. Za pojedynczy zabieg trzeba zapłacić ok. 200 zł, z kolei pakiet 6 zabiegów to ok. 900 zł. Jeśli pacjent chce usunąć nadmierne owłosienie również z innych obszarów twarzy, wówczas cena 1 sesji zabiegowej wzrośnie do ok. 450 zł, co jest bardzo opłacalną opcją, ponieważ zabieg może objąć również: brodę, baczki, obszar między brwiami czy szyję i policzki. Chcesz skorzystać z depilacji laserowej wąsika? Sprawdź, jak się przygotować do takiego zabiegu. Bardzo ważne jest zgolenie owłosienia maksymalnie dzień przed planowanym zabiegiem. Skóra twarzy powinna być czysta i sucha. Unikaj również opalania (w tym solarium) i peelingów co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. Zabronione jest spożywanie alkoholu, przyjmowanie leków i ziół światło-uczulających. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i pytania związane z depilacją laserową, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy służą fachową pomocą.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 5

Na razie brak ocen. Oceń jako pierwsza/y!

umów wizytę